تاریخ: ۱۱:۳۰ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
عبدالله اوجالان: کردها به کشور مستقلی نیاز ندارند.

عبدالله اوجالان، رهبر زندانی حزب کارگران کردستان ترکیه اعلام کرد که کردها به کشور مستقلی نیاز ندارند. اوجالان  مدعی شده که قادر است، ظرف یک هفته به درگیری تاریخی میان نیروهای دولت ترکیه و اعضاء حزب تحت رهبری‌اش پایان دهد. اقلیم زاگرس به نقل از یورونیوز:  عبدالله اوجالان، رهبر زندانی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک ک) […]

عبدالله اوجالان، رهبر زندانی حزب کارگران کردستان ترکیه اعلام کرد که کردها به کشور مستقلی نیاز ندارند. اوجالان  مدعی شده که قادر است، ظرف یک هفته به درگیری تاریخی میان نیروهای دولت ترکیه و اعضاء حزب تحت رهبری‌اش پایان دهد.اقلیم زاگرس به نقل از یورونیوز:  عبدالله اوجالان، رهبر زندانی حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک ک) اعلام کرد که کردها به کشور مستقلی نیاز ندارند.

وکلای آقای اوجالان ( Abdullah Ocalan) روز پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای به نقل از او اعلام کردند که آقای اوجالان همچنین مدعی شده که قادر است، ظرف یک هفته به درگیری تاریخی میان نیروهای دولت ترکیه و اعضاء حزب تحت رهبری‌اش پایان دهد.

آقای اوجالان دو ماه پیش نیز خواستار پایان اعتصاب غذای کردهای زندانی در زندان‌های ترکیه شده بود.

رهبر حزب کارگران کردستان در سال ۱۹۹۹ دستگیر و به حبس ابد محکوم شد. او اکنون دوران حبس خود را در زندان جزیره امرالی در دریای مرمره می‌گذراند.

درگیری کردهای ترکیه با دولت این کشور با اهداف جدایی‌طلبانه از سال ۱۹۸۴ تا کنون بیش از ۴۰ هزار کشته بر جای گذاشته است.

 

پاسخی بگذارید