تاریخ: ۹:۳۲ :: ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
حمله شبه نظامیان به پایگاه حمیمیم روسیه در سوریه

 هواپیماهای بدون سرنشین شبه نظامیان گروه های تروریستی، حملاتی را با هدف پایگاه حمیمیم انجام دادند. این دومین حمله در روزهای اخیر است. روز پنجشنبه اعضای باندهای مسلح تروریست ها، موشک هایی را به سمت پایگاه روسیه “حمیمیم” شلیک کردند. شلیک ها به هدف اصابت نکرد. در نتیجه این حمله، دو شهروند سوریه کشته شدند، چهار […]

 هواپیماهای بدون سرنشین شبه نظامیان گروه های تروریستی، حملاتی را با هدف پایگاه حمیمیم انجام دادند. این دومین حمله در روزهای اخیر است. روز پنجشنبه اعضای باندهای مسلح تروریست ها، موشک هایی را به سمت پایگاه روسیه “حمیمیم” شلیک کردند. شلیک ها به هدف اصابت نکرد. در نتیجه این حمله، دو شهروند سوریه کشته شدند، چهار نفر دیگر نیز زخمی شدند.حمله شبه نظامیان به پایگاه حمیمیم
اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک:   پایگاه هوایی روسیه در سوریه “حمیمیم” مورد حمله هواپیماهای بدون سرنشین قرار گرفت.

 هواپیماهای بدون سرنشین شبه نظامیان گروه های تروریستی، حملاتی را با هدف پایگاه حمیمیم انجام دادند.

این دومین حمله در روزهای اخیر است. روز پنجشنبه اعضای باندهای مسلح تروریست ها، موشک هایی را به سمت پایگاه روسیه “حمیمیم” شلیک کردند. شلیک ها به هدف اصابت نکرد. در نتیجه این حمله، دو شهروند سوریه کشته شدند، چهار نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در پایان ماه ژوئیه، سرهنگ ژنرال سرگی رودکوی، رئیس اداره کل ستاد ارتش روسیه اعلام نمود که تروریست ها همچنان به تلاش برای سازماندهی حملات به حمیمیم ادامه می دهند. به گفته وی، شبه نظامیان در ۱۷ و ۲۱ جولای برای بمباران اهداف روسیه در ادلب انجام دادند. اما تأسیسات پدافند هوایی پایگاه هوایی روسیه این حملات را دفع کرد.

گفتنی است، پیش از هواپیماهای شناسایی نیروی هوایی ایالات متحده در نزدیکی پایگاه نیروی دریایی روسیه در طرطوس دیده شده بودند.

درگیری مسلحانه در سوریه از ماه مارس ۲۰۱۱ تا به حال ادامه دارد. طبق آمار سازمان ملل طی این مدت بیش از هزاران نفر کشته شده اند. مذاکرات برای حل و فصل این درگیری در آستانه و ژنو صورت می گیرد. آمریکا از سال ۲۰۱۴ در حال اجرای عملیات علیه  گروه تروریستی موسوم به حکومت اسلامی (داعش) در خاک سوریه بدون موافقت مقامات این کشور است. روسیه نیز از سپتامبر ۲۰۱۵ در حال اجرای عملیات علیه داعش در سوریه اما با موافقت دمشق است.

پاسخی بگذارید