تاریخ: ۱۸:۰۴ :: ۱۳۹۸/۰۵/۱۴
لهستان آماده همراهی آمریکا در جنگ با ایران

مقامات لهستان آمادگی خود را برای حضور در ائتلاف دریایی برای تثبیت اوضاع در تنگه هرمز اعلام می کنند و این اقدام خود را پاسخ به تحریکات ایران عنوان کرد.   اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  لهستان برای همراهی آمریکا در ائتلاف دریایی آماده می شود. یاچیک ژاپوتوویژ، وزیر امور خارجه لهستان اعلام کرد […]

مقامات لهستان آمادگی خود را برای حضور در ائتلاف دریایی برای تثبیت اوضاع در تنگه هرمز اعلام می کنند و این اقدام خود را پاسخ به تحریکات ایران عنوان کرد.لهستان آماده همراهی آمریکا در جنگ با ایران

 

اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  لهستان برای همراهی آمریکا در ائتلاف دریایی آماده می شود.

یاچیک ژاپوتوویژ، وزیر امور خارجه لهستان اعلام کرد که ورشو و شرکای غربی آن در خصوص شرکت در ماموریت نظامی تنگه هرمز در حال گفتگو هستند. لهستان در این زمینه تمایل دارد تا از موضع بریتانیا و و آمریکا حمایت کند.

وی افزود: این مسئله ای است که وزارت دفاع باید امکانات و توانایی ها ما را برای حضور در این ماموریت بررسی کند.

در پی تشدید تنش ها در روابط واشنگتن با ایران، آمریکایی ها تلاش می کنند تا یک ائتلاف بین المللی برای نقویت کنترل در تنگه هرمز تشکیل دهند که بریتانیا و فرانسه آمادگی خود را برای پیوستن به این ائتلاف ضد ایرانی اعلام کردند. از سوی دیگر نیز کشورهای دانمارک، سوئد و ایتالیا از حمایت خود را از این طرح ابراز داشتند. ژاپن  و آلمان نیز اعلام کردند که در ائتلاف دریایی به رهبری آمریکا در تنگه هرمز مشارکت نمی کنند.

مقامات لهستان آمادگی خود را برای حضور در ائتلاف دریایی برای تثبیت اوضاع در تنگه هرمز اعلام می کنند و این اقدام خود را پاسخ به تحریکات ایران عنوان کرد.

پاسخی بگذارید