تاریخ: ۱۰:۱۴ :: ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
کودتای نظامی در سودان

ارتش سودان تصمیم گرفت عمر البشیر، رئیس جمهور این کشور را از همه سمت های خود برکنار کرده و همچنین کابینه وزیران این کشور را کنار بگذارد. اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  ارتش سودان تصمیم گرفت عمر البشیر، رئیس جمهور این کشور را از همه سمت های خود برکنار کرده و همچنین کابینه وزیران […]

ارتش سودان تصمیم گرفت عمر البشیر، رئیس جمهور این کشور را از همه سمت های خود برکنار کرده و همچنین کابینه وزیران این کشور را کنار بگذارد.اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  ارتش سودان تصمیم گرفت عمر البشیر، رئیس جمهور این کشور را از همه سمت های خود برکنار کرده و همچنین کابینه وزیران این کشور را کنار بگذارد.
 شبکه تلویزیونی لبنانی المیادین، این تصمیمات در نشست اضطراری ارتش سودانگرفته شده است.
ارتش سودان اعلام کرد یک شورای نظامی تشکیل داده که رهبری کشور در دوره انتقالی را بر عهده خواهد گرفت. خاطرنشان می شود که ممکن است این دوره انتقالی حدود یک سال طول بکشد.
روزنامه سودانی Sudan Tribune گزارش می دهد نشست اضطراری ستاد مشترک ارتش این کشور بدون شرکت البشیر، رئیس جمهور تشکیل شده است. این روزنامه می نویسد نظامیان همچنین تلویزیون کشور را کنترل می کنند که از ان مارش های نظامی پخش می شود. انها وعده داده اند به زودی بیانیه مهمی را ایراد کنند.
خاطرنشان می شود که حضور شدید ارتش در خیابان های خارطوم احساس می شود.
حدود چهار ماه است که اعتراضات مردم در سودان ادامه دارد که با خواست کاهش قیمت نان آغاز شد اما تظاهر کنندگان سپس شعار تغییر رژیم عمر البشیر را مطرح کردند که ۳۰ سال از حکومت وی می گذرد. 

Fears mount over coup in Sudan as armed forces set to make announcement

Sudan’s Third Uprising: Is It a Revolution

پاسخی بگذارید