تاریخ: ۰:۳۹ :: ۱۳۹۱/۰۸/۲۲
انتخابات،اراده مردم یا شکار کوسه؟

نوسینده محترم،از دوران 8ساله اصلاحات و دولتمردان آن که به هرحال گویای 8سال از حکومت جمهوری اسلامی ایران و تحت حاکمیت ولایت فقیه عادلی مانند مقام معظم رهبری ،دولت های هفتم و هشتم را در دست داشته اند به عنوان 8سال دفاع(جنگ)مقدس نام برده اند! سایت عصر دنا،پنج شنبه 18آبان ماه 1391 اقدام به انتشار […]

نوسینده محترم،از دوران 8ساله اصلاحات و دولتمردان آن که به هرحال گویای 8سال از حکومت جمهوری اسلامی ایران و تحت حاکمیت ولایت فقیه عادلی مانند مقام معظم رهبری ،دولت های هفتم و هشتم را در دست داشته اند به عنوان 8سال دفاع(جنگ)مقدس نام برده اند!

سایت عصر دنا،پنج شنبه 18آبان ماه 1391 اقدام به انتشار تحلیلی به نام”انتخابات ریاست جمهوری و بیداری کوسه ها”،به قلم جناب آقای یدالله مرادی از فعالین سیاسی ،فرهنگی و اجتماعی استان نموده اند که نویسنده محترم طی این مقاله به مسایلی مانند انتخابات ریاست جمهوری یازدهم وتلاش اصلاح طلبان برای پیروزی در این انتخابات پرداخته و البته برخی از اصلاح طلبان را نیز به کوسه تشبیه نموده اند.
اکنون ضمن احترام به نویسنده محترم، باید پرسید که برادر عزیز جناب آقای مرادی؛
آیا دوره ای که با برچسپ خان و کدخدا بودن،دیگران را محکوم ومجازات می کردند،نگذشته است؟
آیا بسیاری از خوانین وکدخداها ویا فرزندان همین خان وکدخداها در دفاع از ایران در جنگ مقابل عراق به شهادت نرسیده اند؟
در هر حکومتی وبراساس معیارهای خاص آن حکومت،گروه ها و افرادی هستند که از امکانات و آسایش بیشتری برخورداند.در حکومت جمهوری اسلامی نیز هستند افرادی که براساس برخی رانت ها و سوءاستفاده ها،از قدرت و امکانات بیشتری برخوردابوده و در ابعاد سیاسی،اقتصادی و… جولان می دهند.
انقلاب اسلامی ایران در سال 57 برای ایجاد برابری و برادی میان مردم به وقوع پیوست ونه برای نابودی یک بخش از جامعه ایران که به هرحال رابطه ای با حکومت پهلوی داشته اند.
اما بحث اصلی برسر موضوع اتهام شما به اصلاح طلبانی است که از نظر جنابعالی،مانند “کوسه “هستند.
به نظر می آید جناب آقای مرادی،هرکسی که در اردوگاه اصولگرایان و آنهم از نوع احمدی نژادی آن نباشد را به صفت” کوسه” ،آراسته و این جمعیت نسبتاً بزرگ از ایران را در زمره مخالفان انقلاب قرارداده اند!
نوسینده محترم،از دوران 8ساله اصلاحات و دولتمردان آن که به هرحال گویای 8سال از حکومت جمهوری اسلامی ایران و تحت حاکمیت ولایت فقیه عادلی مانند مقام معظم رهبری ،دولت های هفتم و هشتم را در دست داشته اند به عنوان 8سال دفاع(جنگ)مقدس نام برده اند!
آیا دوران 8ساله اصلاحات را می توان دوران جنگ 8ساله داخلی ایران دانست؟
آیا چنین توصیفی از دوران 8ساله اصلاحات را لایق نظام جمهوری اسلامی ایران می دانید؟
اگر اصلاح طلبان تا این میزان برای ایران وحکومت آن خطرناک بودند ،چرا رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای،اقدامی برای عزل رئیس جمهور محترم آن زمان(حجت الاسلام سید محمد خاتمی) و تغییر دولت،نکردند؟
چرا رهبر معظم انقلاب ،همواره از دولت اصلاحات دفاع نمودند؟
و…
به نظر می آید اینگونه حمله کردن به بخش بزرگی از جامعه که در طیف اصلاح طلبان قرار داشته و به هرحال نسبت به برخی از اقدامات دولت معترض هستند،درقالب مخالفین نظام و یا براندازان انقلاب،صحیح نباشد.مردم در انتخابات ریاست جمهوری 1376 وسپس1380بر اساس میل قلبی و در یک انتخابات آزاد به جناب آقای سید محمد خاتمی رأی دادند،همانگونه که در انتخابات ریاست جمهوری 1384 وسپس 1388 به جناب آقای دکتر احمدی نژاد رأی داده و ایشان را به عنوان رئیس جمهور ایران انتخاب نمودند.
رقابت سیاسی میان گروه های سیاسی ،اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی در ایران به مانند همه کشور های دیگر در حال پیگیری است و گروه ها و احزاب مختلف در رقابت برای کسب قدرت و تشکیل دولت آینده هستند.رقابت در صحنه سیاست،امری عادی وحتی ضروری است تا در این رقابت مردم نیز در سرنوشت خود دخالت کرده و در مسیر دموکراسی قرار گیرند.در سیاست نمی توان از جنگ صحبت کرد ،آنهم از “جنگ مقدس داخلی“میان اصلاح طلبان واصولگرایان!
هیچ جنگی مقدس نیست و زمانه جنگ و خونریزی بسر آمده است.مردم ایران از جنگ و نزاع به ستوه آمده و به دنبال رشد،توسعه،رفاه،آسایش و دموکراسی هستند،تا بتوانند بعد از اینهمه جنگ وخونریزی که معمولاً بر ایران تحمیل شده،سالیانی را به صلح و آسایش بگذرانند.
در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز مردم بر اساس خواسته های درونی و رهیافت های ذهنی خود به کاندیداهای مورد نظر خویش رأی داده اند،کاندیداهایی که از چندین و چند فیلتر نظارتی عبور کرده اند وصلاحیت آنان مورد تأیید شورای محترم نگهبان نیز قرار گرفته بود،بنابراین اگر به قول شما ،کوسه هایی با فریب مردم به مجلس راه یافته اند،شما باید از مراجع 4گانه وشورای نگهبان سوأل نمایید که چرا نتوانسته اند کوسه ها را شناسایی کنند؟
اینجانب نیز هرچند در 2انتخابات قبلی ریاست جمهوری،به جناب دکتر احمدی نژاد رأی داده ام اما هرگز معتقد به وجود جنگ میان اصلاح طلبان واصولگرایان نبوده و معتقدم که در چارچوب قانون اساسی ایران،همه مردم حق شرکت در انتخاباتی آزاد برای انتخاب شدن یا انتخاب کردن (رأی دادن) را دارند،چه اصلاح طلب،چه اصولگرا باشند.
به هرحال امیدوارم به جای برچسپ زدن به افراد وگروهای سیاسی واجتماعی،کمی هم به آن بصیرتی که مدعی داشتن آن هستیم نیز فکر کرده و انتخابات را عرصه رقابت و رفاقت بدانیم و نه میدان جنگ و خونریزی.

پاسخی بگذارید