تاریخ: ۱۴:۴۱ :: ۱۳۹۱/۰۸/۰۵
افسانه دکتر احمدی نژاد!

برای ساخت سریال افسانه دکتر احمدی نژاد که حدود 80قسمت نیز باید داشته باشد ،باید به دوران 8ساله ریاست جمهوری ایشان توجه خاصی شود تا فرآیند تبدیل یک رئیس جمهور محبوب ومردمی به یک رئیس جمهور منزوی وفاقد پشتیبانی مردمی را بتوان به خوبی به تصویر کشید. چند ماهی است که بیشتر مردم ایران،بیننده و پیگیر یکی […]

برای ساخت سریال افسانه دکتر احمدی نژاد که حدود 80قسمت نیز باید داشته باشد ،باید به دوران 8ساله ریاست جمهوری ایشان توجه خاصی شود تا فرآیند تبدیل یک رئیس جمهور محبوب ومردمی به یک رئیس جمهور منزوی وفاقد پشتیبانی مردمی را بتوان به خوبی به تصویر کشید.

چند ماهی است که بیشتر مردم ایران،بیننده و پیگیر یکی دیگر از سریال های خوش ساخت وخوش داستان کُره ای،به نام “افسانه دونگ یی “هستند.در این سریال شاهد هستیم که زنان پادشاه در کانون اتفاقات و حوادث کشور قرار دارند،تصمیمات و راهبردهای اداره این کشور نیز از لابی زنان پادشاه با جناح و گروه های طرفدارشان ،بیرون می آید!
پادشاه بیچاره نیز باید در انتهای هر داستان ،احکامی پیرامون خلع رتبه،تبعید یا اعدام زنان خود و هوادارن این زنان بدهد،گویا این پادشاه قرار نیست از گذشته وحوادث آن عبرت گرفته و جریان های “فتنه” و”انحرافی” موجود در کاخ و دولت خود را سرکوب نمایید!
مردم ایران ،اکنون در حال پیگیری این سریال و عاقبت “بانو دونگ یی” که در واقع کاراکتر خوب و انسانی این سریال است، می باشند.
شاید اگر مردم ایران،به حوادث صحنه واقعی زندگی خود و کشورشان توجه کنند با یک داستان واقعی تر و ملموس تر به نام “افسانه دکتر احمدی نژاد” مواجه شوند.
برای ساخت سریال افسانه دکتر احمدی نژاد که حدود 80قسمت نیز باید داشته باشد ،باید به دوران 8ساله ریاست جمهوری ایشان توجه خاصی شود تا فرآیند تبدیل یک رئیس جمهور محبوب ومردمی به یک رئیس جمهور منزوی وفاقد پشتیبانی مردمی را بتوان به خوبی به تصویر کشید.
در ساخت سریال افسانه احمدی نژاد ،می توان 2دوره 4ساله را مد نظر داشت. دوره اول ریاست جمهوری که ایشان با استفاده از ادبیات و رفتار خاص خود که مصداق همان رفتار پوپولیستی بود و نیز با استفاده از محبوبیت و تجربه همراهان،وزیران و… خود،توانست به عنوان یک رئیس جمهور محبوب ومردم گرا در کشور و حتی در صحنه بین الملل معرفی گردد.
اما بخش دوم سریال مذکور که به دوره دوم ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد می پردازد ،باید گویای قدرت طلبی و تمرکز گرایی قدرت از سوی نقش اول سریال یعنی دکتر احمدی نژاد باشد.
بخش دوم سریال افسانه دکتر احمدی نژاد را می توان آغازی بر پایان یک افسانه دانست.نقش اول و محبوب سریال به تدریج وطی یک 1سال ،تبدیل به یک قدرت طلب وافزون خواه شده و چهره دوگانه خود را به هواداران وحامیان خود نشان می دهد،این قسمت از سریال از اردیبهشت ماه 1390شمسی و با خانه نشینی 11 روزه جناب آقای دکتر احمدی نژاد شروع شده و با نامه نگاریها وبی احترامی به مجلس ودیگر قوای کشور ،ادامه می یابد.
8سال ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد و80قسمت سریال افسانه احمدی نژاد ،می تواند بسیاری از سوألات مردم پیرامون علل چرایی تغییرات آنی وعجیب دکتر احمدی نژاد را نشان دهد.
اماسوألاتی مهم در زمینه این سریال پیش خواهد آمد:
نقش مشاوران و وزیران کابینه دکتر احمدی نژاد چگونه تقسیم خواهد شد؟
کدام وزیران و یا مشاوران در جناح انحراف خواهد بود؟
کدام وزیران یا مشاوران در جناح فتنه خواهند بود؟
آیا آقای مشایی به عنوان مشاور اعظم،معرفی می شوند؟
دونگ یی یا همان مغز متفکر وخیرخواه در افسانه دکتر احمدی نژاد چه کسی خواهد بود،مشایی یا بقایی؟
حوادث مهم وبحرانی در سریال افسانه دکتر احمدی نژاد ،چه خواهد بود؟
گرانی،تورم،تخلف بانکی 3هزار میلیارد تومانی،دلار 4هزار تومانی،کمبود مرغ ،هدفمند کردن یارانه ها،سفرهای استانی،حمله به هلوکاست و… یا درخواست بازدید از زندان اوین،خانه نشینی 11روزه،عزل ونصب گسترده وبی قاعده مدیران و وزیران و…؟
به نظر می آید اگر نوشتن فیلمنامه وسپس ساخت این سریال رابه یک کارگردان کره ای واگذار کنیم ،طی 2سال بتوانند سریال 80قسمتی افسانه احمدی نژاد را آماده پخش نموده و آنرا عنوان سریالی پرطرفدار در جهان،ثبت نمایند.
به هرحال در واقعیت نیز به نظر می آید افسانه جناب آقای دکتر احمدی نژاد از هم اکنون و7ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ، بسر آمده است.با توجه به سردرگمی و ناتوانی دولت دهم در اداره امور کشور وعلاقه دکتر احمدی نژاد به فرافکنی مشکلات کشور،مشخص نیست که 11 ماه پایانی دولت دهم ،چگونه پایان خواهد یافت.
به هرحال به نظر می آید دکتر احمدی نژاد،از داشتن یک مشاور وهمراه کارامد ومتفکر مانند بانو دونگ یی ،محروم بوده و این امر در اداره کشور وبه خصوص تصمیمات وتغییرات مدیران کشور ،به خوبی قابل مشاهده می باشد.اقدامات دولت وعدم توانایی دولت ومدیران ارشد کشور ،موجب شده است تا بسیاری از مردم در فکر آوردن بانو دونگ یی به ایران برای رفع مشکلات به خصوص در حوزه اقتصاد،گرانی ،تورم وتعادل بازار ارز باشند!!!

پاسخی بگذارید