۱۱:۵۷:۰۹ - سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹
۲۰ میلیون متر مکعب از آب سد کوثر گچساران رها سازی می شود
۲۰ میلیون متر مکعب از آب این سد در تیر امسال با هدف بهبود کیفیت آب رودخانه و آشامیدنی شهرستان هندیجان رهاسازی می شود.  ۹۵ درصد از ظرفیت سد مخزنی کوثر در این شهرستان با بارندگی های سال زراعی جاری آبگیری شده است Slepine Alpha download.   اقلیم زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر اداره بهره […]

۲۰ میلیون متر مکعب از آب این سد در تیر امسال با هدف بهبود کیفیت آب رودخانه و آشامیدنی شهرستان هندیجان رهاسازی می شود.  ۹۵ درصد از ظرفیت سد مخزنی کوثر در این شهرستان با بارندگی های سال زراعی جاری آبگیری شده است Slepine Alpha download.20 میلیون متر مکعب از آب سد کوثر رها سازی می شود | ایرنا- مدیر - ایرنا

 

اقلیم زاگرس به نقل از ایرنا:  مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت: ۲۰ میلیون مترمکعب از آب این سد در تیر امسال با هدف بهبود کیفیت آب رودخانه و آشامیدنی شهرستان هندیجان رهاسازی می شود kakaotalk bot.

شهرستان هندیجان با ۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب  استان خوزستان قرار دارد Download American Chef.

اکبر خدری با اشاره به اینکه آب رودخانه هندیجان پس از سپری شدن مدتی از فصل گرما شور می شود و با توجه به اینکه بخشی از آب آشامیدنی شهروندان هندیجانی از طریق ذخیره سازی آب در سد آسک تامین می شود افزود: این رهاسازی نقش مهمی در ارتقای کیفیت آب در این منطقه دارد. 

وی اظهار داشت: رهاسازی آب سد کوثر  از ساعت هشت بامداد روز شنبه بیست و یکم تیر به مدت ۱۲ روز آغاز می شود 축제로구나 다운로드.

خدری از اهالی روستاهای اطراف سد کوثر  مانند پادوک، خیرآباد، مردان معصوم، ده جلیل، ده ناصر و ده خلیفه خواست آمادگی لازم برای رهاسازی آب سد کوثر را داشته باشند 커세어 cue 다운로드.

مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران گفت:برنامه ریزی لازم برای پیشگیری از ورود آب به زمین های کشاورزی این روستاها انجام شده است Download the Avengers 2 trailer.

وی بیان کرد: ۹۵ درصد از ظرفیت سد مخزنی کوثر در این شهرستان با بارندگی های سال زراعی جاری آبگیری شده است Crusader Quest scan scans at ten million downloads.

 خدری اظهار داشت: اکنون حجم آب موجود در مخزن سد کوثر ۵۴۶ میلیون متر مکعب است dnf extractor.

مدیر اداره بهره برداری و نگهداری سد کوثر گچساران با بیان اینکه نرمال تراز مخزن بتنی این سد از سطح دریا ۶۲۵ متر است، گفت: هم اکنون تراز این سد ۶۲۴ متر است 카۳ 한글자막 다운로드.

آب سد کوثر از رودخانه خیرآباد تأمین می‌شود و این رودخانه از رودهای شاه بهرام و دهدشت به وجود می‌آید oz viewer 5.1 다운로드.

سد کوثر آب آشامیدنی ۲۰ شهر و ۲ هزار روستا با ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت را در استان‌های جنوبی کشور شامل کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، خوزستان، هرمزگان و فارس تأمین می‌کند.

قرار است آب آشامیدنی شهرهای دهدشت، سوق، لنده و چرام در استان کهگیلویه و بویراحمد هم از سد کوثر تأمین شود.

در قالب طرح آبیاری و زهکشی لیشتر و خیرآباد از سد کوثر و با صرف هزینه‌ای بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال ۷۲ کیلومتر خط اصلی انتقال، یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر لوله گذاری، چهار ایستگاه پمپاژ آب ،۳۲ کیلومتر کانال روباز در دشت بزرگ لیشتر و اراضی دهستان خیرآباد در شهرستان گچساران اجرا شده است.

نوع آبیاری در این اراضی تلفیقی از آبیاری‌های بارانی، قطره‌ای و غرقابی مدرن است. با بهره برداری از این طرح افزون بر ۶ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی منطقه خیرآباد و دشت لیشتر زیر پوشش آبیاری مکانیزه قرار می‌گیرد.

سد ملی کوثر در ۵۵ کیلومتری شمال غرب دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران قرار دارد.

سد کوثر تنها سد بتنی مورد استفاده در کهگیلویه و بویراحمد است.دو سد چم شیر و تنگ سرخ در این استان مراحل ساخت خود را طی می‌کنند.

بر چسب ها:
منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب