۱۸:۴۹:۰۶ - دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸
۱۴درصد کاهش ولادت در کهگیلویه و بویراحمد / کاهش ۶.۴ درصدی طلاق
مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان ولادت در استان طی ۵ ماهه ابتدایی سال جاری کاهش ۱۴ درصدی داشته است.  کاهش ۶ درصدی ولادت‌ها طی سال ۹۷ نسبت به ۹۶ نیز با تعداد ۱۴ هزار و ۲۹۶ ولادت در سال ۹۷ به ثبت رسید.   اقلیم زاگرس به نقل از مهر:    مدیرکل […]

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان ولادت در استان طی ۵ ماهه ابتدایی سال جاری کاهش ۱۴ درصدی داشته است.  کاهش ۶ درصدی ولادت‌ها طی سال ۹۷ نسبت به ۹۶ نیز با تعداد ۱۴ هزار و ۲۹۶ ولادت در سال ۹۷ به ثبت رسید. 

اقلیم زاگرس به نقل از مهر:    مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان ولادت در استان طی ۵ ماهه ابتدایی سال جاری کاهش ۱۴ درصدی داشته است.

سید محمدعلی تقوی پیش از ظهر دوشنبه در نشست شورای هماهنگی ثبت احوال استان، افزود: همچنین کاهش ۶ درصدی ولادت‌ها طی سال ۹۷ نسبت به ۹۶ نیز با تعداد ۱۴ هزار و ۲۹۶ ولادت در سال ۹۷ به ثبت رسید.

تقوی عنوان داشت: در سال ۹۷، در حوزه طلاق کاهش ۳.۶ درصدی نسبت به سال ۹۶ را شاهد بودیم.

وی با اشاره به کاهش ۶.۴ ازدواج طی پنج ماهه سال ۹۸، عنوان داشت: طی همین مدت کاهش ۷ درصدی طلاق نیز به ثبت رسید

مدیرکل ثبت احوال استان به مکانیزه سازی اسناد در ثبت احوال استان اشاره کرد و گفت: ۲۳ خدمت توسط سازمان ثبت احوال استان با نظارت هوشمند اجرایی شده است.

وی عنوان داشت: در حوزه صدور شناسنامه‌های مکانیزه، ۵۶۴ هزارو ۶۷۰ شناسنامه با پوشش ۷۹.۲ در استان صادر شد.

تقوی افزود: همچنین تاکنون ۸۵ درصد مردم استان برای کارت هوشمند ملی ثبت نام کردند.

مدیرکل ثبت احوال استان با تاکید بر توسعه زیرساختی، تصریح کرد: ۱۱ اداره اجرایی و ستادی ثبت احوال در استان امورات مردم را انجام می‌دهند، که این موضوع توسعه زیرساختی شبکه‌ها را طلب می‌کرد و فیبر نوری از مهمترین محورهای این توسعه بود.

وی ابراز داشت: از مجموع ۱۱ اداره، ۹ اداره بر محور فیبر نوری فعال شده است و اقدامات برای تکمیل زیرساختی دو اداره دیگر نیز عملیاتی خواهد شد و تحقق این مهم رتبه استان را به اولین استان کشور خواهد رساند.

تقوی با تاکید بر ضرورت تأمین اعتبار برای تکمیل زیرساختها، گفت: مقرر شد که ۵۰۰ میلیون تومان برای این موضوع در نظر گرفته شود، اما هنوز تأمین مناسبی شکل نگرفته است.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب