تاریخ: ۲۳:۳۷ :: ۱۳۹۸/۰۸/۰۷
یک سوم ذخایر نفتی جهان تحت تحریم آمریکا قرار دارد!

ایالات متحده یک سوم ذخایر نفتی جهان و یک پنجم نفت استخراجی در ایران، ونزوئلا و روسیه را تحریم کرده است.   اقلیم زاگرس به نقل از نیک نفت:   ایالات متحده یک سوم ذخایر نفتی جهان و یک پنجم نفت استخراجی در ایران، ونزوئلا و روسیه را تحریم کرده است.  اولگا لبدینسکایا دانشیار کرسی اقصاد […]

ایالات متحده یک سوم ذخایر نفتی جهان و یک پنجم نفت استخراجی در ایران، ونزوئلا و روسیه را تحریم کرده است.Image result for US sanctions"

 

اقلیم زاگرس به نقل از نیک نفت:   ایالات متحده یک سوم ذخایر نفتی جهان و یک پنجم نفت استخراجی در ایران، ونزوئلا و روسیه را تحریم کرده است.

 اولگا لبدینسکایا دانشیار کرسی اقصاد مدرسه عالی اقتصاد پلخانوف در محاسبه انجام شده توسط وی اعلام کرد که ایالات متحده یک سوم ذخایر نفتی جهان و یک پنجم نفت استخراجی در ایران، ونزوئلا و روسیه را تحریم کرده است.

وی در توضیح گفت: دخایر نفت جهان بالغ بر ۱,۶۶ تریلیون بشکه نفت است که ۲۹۸,۴ میلیارد بشکه نفت در ونزوئلا و ۱۵۷,۸ میلیارد در ایران و ۸۰ میلیارد در روسیه قرار دارد. اگر حجم ذخایر نفت در این سه کشور را جمع کنیم، سهم آن‌ها ۵۱ درصد ۳۰ کشور صدر از نظر ذخایر نفتی و تقریبا ۳۳ درصد  کل ذخایر نفت در جهان خواهد شد.

اگر قطر وارد فهرست تحریمی بشود که در سال ۲۰۱۸ از اوپک خارج شد و از ایران حمایت می‌کند  این رقم به ۳۴ درصد خواهد رسید. 

بازار جهانی نفت در پی حمله به نفتکش ایرانی تکان خورد

به گفته کارشناس روسیه، این کشورها در سال ۲۰۱۵، ۲۱,۷۵ درصد نیاز روزانه جهان به نفت را تأمین کردند. در آن زمان، استخراج روسیه ۱۰,۱ میلیون بشکه نفت در روز و سهم ایران۳,۱ میلیون بشکه در روز و سهم ونزوئلا ۲,۵ میلیون بشکه نفت در روز بود. این کشورها در ردیف اول و هفتم و ۱۱ فهرست رده‌بندی حجم استخراج نفت قرار داشتند.  فعالیت آمریکا در صحنه سیاسی باعث آن شد تا یک پنجم استخراج نفت تحت تحریم قرار بگیرد.

ونزوئلا بیش از دیگر کشورها به دلیل تحریم ها آسیب دید. حجم استخراجی روزانه آن تا ۰,۷۵ میلیون بشکه نفت در روز کاهش یافت. ایران نیز مجبور شد تحت تحریم های آمریکا حجم استخراج خود را تا ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه در روز کاهش بدهد. فقط روسیه توانست استخراج خود را افزایش بدهد و آن را به ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز برساند.

کارشناس روسیه در ادامه گفت:« آمریکا سعی می‌کند بازار مواد خام خود را گسترش بدهد. حجم استخراجی نفت آمریکا هم اکنون ۹,۸ درصد بیش از روسیه  در روز است. اگر قبلا ۹۵ درصد نفت آمریکا را کانادا می خرید، حالا ۲۵ درصد آن وارد اروپا می شود.

One-third of the world’s oil reserves are under US sanctions

The world’s oil reserves total over 1.66 trillion barrels of oil, of which 298.4 billion barrels are in Venezuela, 157.8 billion in Iran and 80 billion in Russia,” he said. If we sum up the volume of oil reserves in these three countries, they will account for 51 percent of the 30 countries in terms of oil reserves and almost 33 percent of the world’s total oil reserves

پاسخی بگذارید