تاریخ: ۹:۳۸ :: ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
کشف بزرگترین کارتل مخدر جهادی در یونان

اداره جرایم اقتصادی وزارت دارایی یونان از کشف و ضبط بزرگترین کارتل ماده مخدرمصنوعی کاپتاگُن در جهان به وزن ۵٫۲۵ تن و به ارزش ۶۶۰ میلیون دلار در طی عملیات مشترک توسط نیروهای امنیتی یونان خبر داد.   اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک: بزرگترین کارتل ماده مخدر مصنوعی کاپتاگُن طی عملیات مشترک نیروهای امنیتی یونان […]

اداره جرایم اقتصادی وزارت دارایی یونان از کشف و ضبط بزرگترین کارتل ماده مخدرمصنوعی کاپتاگُن در جهان به وزن ۵٫۲۵ تن و به ارزش ۶۶۰ میلیون دلار در طی عملیات مشترک توسط نیروهای امنیتی یونان خبر داد.Наркотики в свернутой банкноте

 

اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک: بزرگترین کارتل ماده مخدر مصنوعی کاپتاگُن طی عملیات مشترک نیروهای امنیتی یونان کشف وضبط شد.

 اداره جرایم اقتصادی وزارت دارایی یونان از کشف و ضبط بزرگترین کارتل ماده مخدرمصنوعی کاپتاگُن در جهان به وزن ۵٫۲۵ تن و به ارزش ۶۶۰ میلیون دلار در طی عملیات مشترک توسط نیروهای امنیتی یونان خبر داد.

فِـنِـتیـلیـن یا کاپتاگُن یک ماده روانگردان است  که آن را “مخدر جهادی” نامیده‌اند، زیرا اغلب توسط تروریست‌ها در خاورمیانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عملیات مشترک توسط اداره مبارزه با مواد مخدر و سلاح SDOE، با همراهی پلیس یونان، گارد ساحلی و خدمات بندر انجام شد. یک هفته روزانه ۲۰ نفر برای انجام عملیات درگیر بودند.

سه کانتینر ارسال شده از سوریه توقیف شدند. تعداد قرص‌های کاپتاگُن توقیف شده ۳۳ ۰۷۸ ۱۵۰ بوده که دارای وزنی معادل با ۵ تن و ۲۵۰ کیلو و ۵۰۰ گرم بودند.

سرویس ویژه یونان اعلام کرد که این بزرگترین کارتلی است که در جهان توقیف شده است، با توقیف این مواد مخدر سازمان‎‌های جنایتکار از درآمدی بیش از ۶۶۰ میلیون دلار محروم شدند.

تحقیقات برای پیدا کردن افراد درگیر در این پرونده و همچنین تعیین اینکه آیا مقصد نهایی کانتینرها کشور چین بوده است، در حال انجام است.

گفتنی است که در سال ۲۰۱۴، در یونان، بزرگترین کارتل هروئین در جهان به وزن ۲٫۱ تن و ارزش ۲۰۰ میلیون یورو کشف شده بود.

پاسخی بگذارید