۱۶:۴۳:۰۴ - پنجشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۸
کشته شدن فجیع کارشناسان نظامی روسیه و ترکیه در سوریه 
تعدادی از کارشناسان نظامی روسیه و ترکیه در نتیجه تشدید تحرکات تروریست ها در سوریه به شکل فجیعی کشته شدند.   اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  تعدادی از کارشناسان نظامی روسیه و ترکیه در نتیجه تشدید تحرکات تروریست ها در سوریه به شکل فجیعی کشته شدند. در تفسیر وزارت خارجه روسیه ضمن اعلام این مطلب […]

کشته شدن کارشناسان نظامی روسیه و ترکیه در سوریه

 

اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  تعدادی از کارشناسان نظامی روسیه و ترکیه در نتیجه تشدید تحرکات تروریست ها در سوریه به شکل فجیعی کشته شدند.

در تفسیر وزارت خارجه روسیه ضمن اعلام این مطلب گفته می شود:” در اواسط ژانویه، نظامیان روسیه و ترکیه تلاش جدیدی برای برقراری آتش بس منطقه کاهش تنش در ادلب انجام دادند اما تروریست ها نه تنها فعالیت های رزمی را کاهش ندادند بلکه برعکس به حملات خود شدت بخشیدند.”

در سند منتشره در مسکو تأکید شده است:” فقط در طی دو هفته آخر ماه ژانویه، بیش از ۱۰۰۰ حمله از سوی تروریست ها ثبت شده است. تعداد کشته ها و زخمی ها در میان سربازان سوری و غیرنظامیان در خارج از منطقه کاهش تنش به صدها نفر رسیده است و از جمله کارشناسان نظامی روسیه و ترکیه به طرز فجیعی جان باختند. تلاش برای حمله به پایگاه هوایی حمیمیم روسیه با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین همچنان ادامه دارد.”

رهگیری پهپاد شبه نظامیان در نزدیکی پایگاه روسی در سوریه

وزارت خارجه روسیه خاطرنشان می کند اوج گیری خشونت در ادلب در نتیجه تشدید فعالیت تروریست ها رخ داده است و سربازان ارتش دولتی سوریه  مجبور شده اند به افزایش فعالیت های تروریستی پاسخ دهند. “همه اینها فقط نشانه یک چیز است و آن غیرقابل قبول بودن تشدید فعالیت تروریست ها در ادلب است  که در رابطه با بی مجازات ماندن و آزادی عمل آنها مشاهده می شود. انتقال بخشی از تشکل های مسلح به  منطقه کاهش تنش، ابتدا از شمال شرقی سوریه و سپس از لیبی باعث شده، تمرکز تعداد زیادی تندروها  در منطقه به یک حد بحران یبرسد .”

وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه همچنین تاکید کرد  کرد که مسکو به توافقنامه های “گروه سه جانبه آستانه ” متعهد است و برای دستیابی به امنیت در سوریه به هماهنگی های لازم با ترکیه و ایران ادامه خواهد داد.

در پایان  سند منتشره در مسکو گفته می شود: ” ما از جانب خود مجدداً پیروی از توافق نامه ها و تفاهم های متقابل حاصله در آستانه تأکید می کنیم که لزوم مبارزه با گروه های تروریستی در سوریه ضمن احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور را خاطرنشان می سازند. ما به همکاری نزدیک با شرکای ترک و ایرانی در راستای دستیابی به ثبات و امنیت پایدار و همچنین پیشبرد روند سیاسی توسط خود سوری ها و با کمک سازمان ملل مطابق قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد ادامه خواهیم داد”.

Russia says its ‘military specialists’ killed in Syrian Idlib attacks

Russia: militant attacks come from Turkey’s zone in Syria’s Idlib

Foreign Ministry blames terrorists for death of Russian, Turkish military experts in Syria

MOSCOW, Feb 6 (Reuters) – Russia’s foreign ministry said on Thursday that Russian and Turkish “military specialists” were killed by militants who staged more than 1,000 attacks in the last two weeks of January in the de-escalation zone in Syria’s Idlib province

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب