۱:۲۰:۲۶ - دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
نفت بشکه ای ۱۰۰ یورو/ پیش‌بینی کارشناسان انرژی: قیمت نفت افزایش زیادی خواهد یافت.
در سناریویی با وقفه هفت روزه تولید نفت عربستان، افزایش ۱۵ تا ۲۰ دلاری برای هر بشکه نفت قابل تصور است. اگر این تاخیر به ۳۰ روز برسد به نظر باب مک نالی دو باره می‌تواند قیمت نفت به بالای ۱۰۰ یورو برای هر بشکه برسد.    اقلیم زاگرس به نقل از نیک نفت:   پس از […]

در سناریویی با وقفه هفت روزه تولید نفت عربستان، افزایش ۱۵ تا ۲۰ دلاری برای هر بشکه نفت قابل تصور است. اگر این تاخیر به ۳۰ روز برسد به نظر باب مک نالی دو باره می‌تواند قیمت نفت به بالای ۱۰۰ یورو برای هر بشکه برسد.  

اقلیم زاگرس به نقل از نیک نفت:   پس از حمله پهپادی حوثی‌های یمن به تاسیسات نفتی عربستان سعودی تولید نفت در این کشور به میزان نصف کاهش یافته است 루나틱돈 다운로드. به نظر کارشناسان انرژی این موضوع می‌تواند قیمت نفت را در بازارهای انرژی به میزان زیادی افزایش دهد 탭 소닉 중국판 다운로드.

حمله ده پهپاد گروه شیعه حوثی یمن به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو عربستان سعودی نه تنها از نظر سیاسی تنش‌های زیادی را در جهان موجب شده است، بلکه از نظر اقتصادی نیز تاثیر زیادی بر بازارهای انرژی خواهد گذاشت Naver software download.

عربستان سعودی مهم‌ترین کشور تولید‌کننده نفت در جهان است 서울한강체 다운로드.

تحلیلگران انتظار دارند که قیمت نفت در روز دوشنبه (۲۵ شهریور / ۱۶ سپتامبر) با شروع کار بازارهای اقتصادی پنج تا ۱۰ دلار در هر بشکه (بشکه ۱۵۹ لیتری) افزایش یابد‌ Windows 10 gpedit.msc.

البته میزان بالا رفتن قیمت نفت به این موضوع نیز بستگی دارد که عربستان سعودی با چه سرعتی بتواند عرضه نفت در بازار انرژی را افزایش دهد Four hundred and 4 0.

باب مک نالی، رئیس شرکت مشاوره انرژی “راپیدان انرژی گروپ”، معتقد است که در سناریویی با وقفه هفت روزه تولید نفت عربستان، افزایش ۱۵ تا ۲۰ دلاری برای هر بشکه نفت قابل تصور است Lightroom 5.7.

اگر این تاخیر به ۳۰ روز برسد به نظر باب مک نالی دو باره می‌تواند قیمت نفت به بالای ۱۰۰ یورو برای هر بشکه برسد. 

این امر در واقع جهش بزرگی در قیمت نفت محسوب می‌شود که می‌تواند اقتصاد جهانی را که هم اکنون نیز در حال تضعیف است، در بحران عمیق‌تری فرو برد things. قیمت نفت در بازار جهانی، هر بشکه نوع WTI حدود ۵۵ دلار بوده است.

کریستیان ملک، کارشناس بانک اقتصادی آمریکایی JP Morgan نیز در این باره گفت که این حملات ابعاد جدیدی را در بازار نشان خواهند داد xp internet explorer 8. به نظر او بازار از هم اکنون قیمت‌ها را افزایش خواهد داد و بهای نفت در سه تا شش ماه آینده به ۸۰ تا ۹۰ دلار برای هر بشکه خواهد رسید youtube vanced.

Saudi Arabien | Tankstelle in Jeddah (Getty Images/AFP/A. Hilabi)

پنج درصد کاهش تولید نفت جهان

حملات پهپادی روز شنبه حوثی‌ها به تاسیسات نفتی بقیق و خریص شرکت آرامکو عربستان سعودی باعث آتش‌سوزی بزرگی در این میادین نفتی شد. 

به گفته شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی، حمله پهپادی به تاسیسات آرامکو باعث شده است که نیمی از مجموع تولیدات این شرکت آسیب بیند. این میزان حدود ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام در روز تخمین زده می‌شود. 

کارشناسان انرژی می‌گویند که این کاهش تولید در مجموع به میزان پنج درصد عرضه نفت جهانی است.

وزارت انرژی عربستان سعودی اعلام کرده است که تاثیرات بر تولید نفت موقتی است و این کشور می‌خواهد بخشی از ذخایر نفتی خود را به عنوان جایگزین وارد بازار کند.

کارشناسان در این امر تردید دارند که شرکت آرامکو عربستان سعودی بتواند تولید نفت خود را در مدت کوتاهی افزایش دهد.

به گزارش رویترز به نقل از یکی از دوایر نزدیک گزارش داده است که احتمالا هفته‌ها طول خواهد کشید تا عربستان سعودی بتواند به میزان قبل نفت تولید کند.

گروه شیعیان حوثی یمن که از سوی جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌شود مسئولیت حمله به تاسیسات نفتی عربستان را بر عهده گرفته است.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب