۲۱:۲۴:۱۴ - دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸
مزایای ۴ روز کاری در هفته برای مایکروسافت
در ماه اوت به کارمندان شرکت مایکروسافت در ژاپن اجازه داده شد تا جمعه سرکار حاضر نشود. طبق نتایج این آزمایش، ۹۲ درصد از آنها اظهار داشتند که از برنامه جدید راضی هستند. در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته، بهره وری آنها نیز ۴۰ درصد افزایش یافته است.   اقلیم زاگرس به نقل از […]

در ماه اوت به کارمندان شرکت مایکروسافت در ژاپن اجازه داده شد تا جمعه سرکار حاضر نشود. طبق نتایج این آزمایش، ۹۲ درصد از آنها اظهار داشتند که از برنامه جدید راضی هستند. در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته، بهره وری آنها نیز ۴۰ درصد افزایش یافته است.Image result for マイクロソフト"

 

اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  در ژاپن بهره وری کارمندان مایکروسافت پس از تبدیل هفته کاری از پنچ روز به چهار، به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

 در ژاپن بهره وری کارمندان مایکروسافت پس از تبدیل هفته کاری از پنچ روز به چهار، به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

در ماه اوت به کارمندان شرکت مایکروسافت در ژاپن اجازه داده شد تا جمعه سرکار حاضر نشود. طبق نتایج این آزمایش، ۹۲ درصد از آنها اظهار داشتند که از برنامه جدید راضی هستند. در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته، بهره وری آنها نیز ۴۰ درصد افزایش یافته است.

برخی از کارمندان مایکروسافت وقت کمتری را به جلسات و ملاقات های حضوری گذراندند و بیشتر اوقات با استفاده از چت های آنلاین تماس را انجام دادند. این شرکت همچنین مصرف انرژی و کاغذ را کاهش داده است.

در روسیه نیز پیشنهادی برای کم کردن روز کاری در هفته داده شده بود. نخستین بار در اوایل ماه ژوئن، دمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه به این موضوع اشاره کرد و خاطرنشان کرد: هفته با چهار روز کاری می تواند با افزایش بهره وری نیروی کار همراه باشد. این ایده توسط فدراسیون اتحادیه های کارگری مستقل پشتیبانی شد. در ماه اکتبر نیز وزارت کار و امور اجتماعی روسی گزارشی از معرفی یک هفته کاری چهار روزه را به دولت آماده و ارسال کرد.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب