محرومیت در قلب صنعت نفت خوزستان/ غیزانیه  هنوز ‌آب، جاده، مدرسه و بهداشت مناسب‌ ندارد+ تصاویر

 بخش غیزانیه در ۳۰ کیلومتری کلانشهر اهواز محل استقرار بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی کشور (کریت کمپ) است که با وجود داشتن ۶۰۰ حلقه چاه نفت اما همچنان از محرومیت رنج می‌برد. اقلیم زاگرس به نقل از تسنیم:   بخش غیزانیه در ۳۰ کیلومتری کلانشهر اهواز محل استقرار بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی کشور (کریت کمپ) است که با وجود […]

 بخش غیزانیه در ۳۰ کیلومتری کلانشهر اهواز محل استقرار بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی کشور (کریت کمپ) است که با وجود داشتن ۶۰۰ حلقه چاه نفت اما همچنان از محرومیت رنج می‌برد.محرومیت در قلب صنعت نفت خوزستان؛ مردم ‌غیزانیه هنوز ‌"آب، جاده، مدرسه و بهداشت مناسب‌" ندارند+ تصاویر

اقلیم زاگرس به نقل از تسنیم:   بخش غیزانیه در ۳۰ کیلومتری کلانشهر اهواز محل استقرار بزرگ‌ترین شرکت‌های نفتی کشور (کریت کمپ) است که با وجود داشتن ۶۰۰ حلقه چاه نفت اما همچنان از محرومیت رنج می‌برد.

قلب صنعت نفت خوزستان با ۶۰۰ چاه نفت همچنان از محرومیت رنج می‌برد. بخش غیزانیه در ۳۰ کیلومتری کلانشهر اهواز محل استقرار بزرگ ترین شرکت های نفتی کشور (کریت کمپ) است که روزانه دست کم ۲ میلیون بشکه نفت تولید می‌کند.

در نیم قرن گذشته ارمغان طلای سیاه برای غیزانیه جز آلودگی آب و هوا و خاک، بی آبی، نابودی کشاورزی و مهاجرت روستائیان نبوده است. در حالی که بیش از ۸۰ روستای این بخش هنوز هم آب و جاده و مدرسه و بهداشت مناسبی ندارند و در حال حاضر بخش غیزانیه بحرانی‌ترین کانون گرد و غبار خوزستان را نیز در خود جای داده است.

پاسخی بگذارید