۲۱:۴۸:۲۸ - شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸
قیمت جهانی نفت/ سقوط قیمت نفت به کانال ۴۰دلاری
قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه می در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۶ سنت معادل ۴ درصد کاهش به ۴۹ دلار و ۶۷ سنت رسید که پایین‌ترین رقم ثبت‌شده برای نفت برنت از جولای ۲۰۱۷ تاکنون بود inarae. اقلیم زاگرس به نقل از تسنیم:  در حالی که شیوع […]

قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه می در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۶ سنت معادل ۴ درصد کاهش به ۴۹ دلار و ۶۷ سنت رسید که پایین‌ترین رقم ثبت‌شده برای نفت برنت از جولای ۲۰۱۷ تاکنون بود inarae.قیمت جهانی نفت امروز 98/12/10|سقوط قیمت نفت به کانال 40 دلاری

اقلیم زاگرس به نقل از تسنیم:  در حالی که شیوع ویروس کرونا این نگرانی را ایجاد کرده که اقتصاد جهانی شاهد کاهش تقاضا برای انرژی خواهد بود، قیمت نفت روز جمعه برای ششمین جلسه متوالی کاهش داشت و به پایین‌ترین رقم بیش از یک سال گذشته رسید Download Balloon Tower Defense4.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت برای تحویل در ماه می در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۶ سنت معادل ۴ درصد کاهش به ۴۹ دلار و ۶۷ سنت رسید که پایین‌ترین رقم ثبت‌شده برای نفت برنت از جولای ۲۰۱۷ تاکنون بود.

قیمت نفت برنت برای تحویل در ماه آوریل نیز در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۶۶ سنت معادل ۳٫۲ درصد افت به ۵۰ دلار و ۵۲ سنت رسید. همچنین قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۳۳ سنت معادل ۵ درصد افت به ۴۴ دلار و ۷۶ سنت رسید. این پایین‌ترین رقم ثبت‌شده نهایی برای نفت برنت و نفت خام آمریکا از دسامبر ۲۰۱۸ تاکنون است.

در این هفته قیمت نفت برنت حدود ۱۴ درصد کاهش داشت که بدترین عملکرد هفتگی این شاخص از ژانویه ۲۰۱۶ تاکنون بود. نفت خام آمریکا نیز افت بیش از ۱۶درصدی را تجربه کرد که بیشترین افت هفتگی از دسامبر ۲۰۰۸ تاکنون بود.

شیوع ویروس کرونا همچنین بازارهای بورس جهان را دچار آشفتگی شدید کرده و قیمت فلزات صنعتی و گرانبها را با تلاطم‌های فراوانی مواجه ساخته است. رقم زیان وارده به بازارهای مالی جهان بر اثر شیوع ویروس کرونا ۵ تریلیون دلار برآورد شده است.

Oil tumbles deeper into bear market, sinking to lowest level since Jan

U.S. West Texas Intermediate fell 3.37% to settle at $47.09 per barrel. Earlier in the session WTI was down more than 5.8%, and at the low of the day traded at $۴۵٫۸۸, its lowest level since Jan

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب