تاریخ: ۱۰:۲۶ :: ۱۳۹۱/۰۷/۱۰
سونامی عزل ونصب مدیران استان کهگیلویه وبویراحمد!

سونامی تغییرات در استان کهگیلویه وبویراحمد هرچه زودتر فروکش کرده ،آرام بگیرد ومدیران ارشد استان به خصوص استاندار محترم و نیز نمایندگان محترم استان در مجلس،ضمن پاسخگویی به سوألات مردم در زمینه این تغییرات، در رفع مشکلات ،معظلات و رنج های مردم و به خصوص در حوزه اقتصاد( گرانی وتورم) کوشش بیشتری نموده و به فکر مردم […]

سونامی تغییرات در استان کهگیلویه وبویراحمد هرچه زودتر فروکش کرده ،آرام بگیرد ومدیران ارشد استان به خصوص استاندار محترم و نیز نمایندگان محترم استان در مجلس،ضمن پاسخگویی به سوألات مردم در زمینه این تغییرات، در رفع مشکلات ،معظلات و رنج های مردم و به خصوص در حوزه اقتصاد( گرانی وتورم) کوشش بیشتری نموده و به فکر مردم باشند.

طی 2هفته اخیر سونامی تغییرات در استان کهگیلویه وبویر احمد(زاگرس) موجب ترس ویا تعجب بسیاری گردیده است.البته برای واکاوی سونامی تغییرات طی این 2هفته، باید به بررسی پیشینه این موج از ابتدای سال 1391 پرداخت.

از ابتدای سال 1391 و در حالی که بعد از انتخابات دوره نهم مجلس شورای اسلامی ،مشخص شده بود که آقایان غلامرضاتاجگردون و غلام محمد زارعی از 2حوزه بویراحمد ودنا وگچساران و باشت به مجلس راه یافته اند و این نمایندگان جدید حتماً در راستای اهداف ومنافع جناح خود ونیز مردم حوزه های مربوطه دست به تغییراتی در مدیریت های استانی وشهرستانی خواهند زد،به ناگاه موج اول تغییرات با تغییر مدیرعامل جوان ومتخصص شرکت آب منطقه ای استان ،جناب آقای مهندس مصلح ،شروع شد واین مدیر جوان ،جای خود را به یک مدیر غیر بومی از استان ایلام داد!
تغییر فرماندار گچساران و البته ارتقای جایگاه جناب آقای علیزاده فرماندار گچساران به معاونت استاندار.
تغییر مدیرکل ورزش وجوانان وعزل آقای محمد شفیعی(فرماندار کنونی گچساران) وانتصاب یک روحانی به عنوان مدیرکل ورزش وجوانان!
تغییر 2 مدیرکل بنیاد شهید استان طی 1ماه که سرانجام آقای سید مصطفی مهدی در این سمت جای گرفتند.
تغییرات در حوزه بهداشت ودرمان استان با تغییر رئیس شبکه بهداشت شهرستان کهگیلویه، رئیس بیمارستان دهدشت و رئیس بیمارستان گچساران.
تغییر مدیر آموزش وپرورش شهرستان باشت و ماجرای سرپرست 1 روزه آن!
تغییر مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان و انتصاب یک کارشناس از حوزه تهران به جای آقای سید حشمت الله اکبریان!
تغییر مدیر برق ناحیه بویراحمد
تغییر مدیرکل منابع طبیعی استان و کنار رفتن آقای تباشیر که گویا بازنشسته شده اند.
تغییر رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان،ارتقای جایگاه مهندس جعفر گرجی به معاونت وزیر جهاد کشاورزی وانتصاب دکتر سید یعقوب موسوی به جای ایشان.
تغییر معاونت سیاسی و امنیتی استاندار وخداحافظی جناب آقای مرتضی رهنما از این معاونت.
تغییر مدیرکل امور بانوان استانداری سرکارخانم لیلا زاده باقری، بعد ازگذشت 7ماه از انتصاب ایشان به این مقام!
تغییر فرماندار شهرستان دنا
تغییر رئیس دانشگاه آزاد گچساران
و… که بر اساس اخبار موجود باید منتظر تغییرات دیگری نیز در ساختار مدیریتی استان وشهرستان ها باشیم!!
موج اصلی تغییرات را می توان تغییر جناب آقای مهندس نیکزاد استاندار سابق دانست که جای خود را با جناب آقای دکتر صابری استاندار کنونی عوض نموده واستاندار اردبیل شدند.
هرچند تغییرات از آغاز سال 91 شتاب گرفته بود اما سرعت وگستردگی آن طی 1ماهه اخیر ،به مانند یک سونامی بر ساختار مدیریتی استان کهگیلویه وبویراحمد(زاگرس) تاثیر گزار بوده است وکارشناسان ومردم را در یافتن علل وعوامل این تغییرات سرگردان نموده است.
چه کسی مسئول اینگونه تغییرات مدیریتی در استان می باشد؟
نقش استاندار جدید جناب آقای دکتر صابری در این تغییرات چیست؟
نقش نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی،در این سونامی تغییرات چیست؟
این تغییرات به نفع مردم و استان خواهد بود یا به نفع جناح های درگیر قدرت طلبی؟
و…
به نظر می آید در این سونامی تغییرات آنچه مورد حمله قرارگرفته و زیان خواهد دید ، منافع مردم خواهد بود.مردمی که با تحمل سختی ها و رنج های فراوان همیشه در صحنه بوده وبا پشتیبانی از انقلاب وحکومت خود ،وظیفه خود در قبال وطن خویش را کاملاً به جا آورده اند.اکنون به نظر می رسد با توجه به اینکه کمتر از 1سال تا پایان دولت دهم مانده است واینگونه تغییرات در ساختار مدیریتی استان در راستای بهبود فرآیند توسعه استان نمی باشد،بازنده اصلی این تغییرات(سونامی) ،مردم استان خواهند بود ،مردمی که با گرانی،تورم،بیکاری و ناامنی روبرو شده اند وتا حد زیادی صبر وتحمل خود را نیز از دست داده اند.
امروز همه ساختارهای اجتماعی،اقتصادی،فرهنگی و… استان وشهرستان ها ،به شدت سیاست زده ،قومی وجناحی شده اند.آموزش وپرورش،آموزش عالی ودانشگاه های استان،شرکت نفت و… درگیر فشارهای باندهای سیاسی ،قومی وقبیله ای می باشند.
امیدواریم این سونامی تغییرات در استان کهگیلویه وبویراحمد هرچه زودتر فروکش کرده ،آرام بگیرد ومدیران ارشد استان به خصوص استاندار محترم و نیز نمایندگان محترم استان در مجلس،ضمن پاسخگویی به سوألات مردم در زمینه این تغییرات، در رفع مشکلات ،معظلات و رنج های مردم و به خصوص در حوزه اقتصاد( گرانی وتورم) کوشش بیشتری نموده و به فکر مردم باشند.

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

پاسخی بگذارید