تاریخ: ۱۵:۲۶ :: ۱۳۹۷/۰۱/۲۰
سایت «Sirialeaks» نقشه ۶ فقره‌ای امریکا درباره تقسیم سوریه را افشا می‌سازد.

نمایندگان پنج دولت یک بار دیگر در تاریخ ۲۲ فوریه در پاریس گردهم آمدند و توجه شان را بر آن متمرکز ساختند که چگونه می توانند از موضوع «سلاح شیمیایی اسد» به شکل بهتر استفاده کنند و استیفان دی میستورا (Staffan de Mistura) نماینده ویژه سازمان ملل متحد را استفاده کنند، تا نقشه خود را […]

نمایندگان پنج دولت یک بار دیگر در تاریخ ۲۲ فوریه در پاریس گردهم آمدند و توجه شان را بر آن متمرکز ساختند که چگونه می توانند از موضوع «سلاح شیمیایی اسد» به شکل بهتر استفاده کنند و استیفان دی میستورا (Staffan de Mistura) نماینده ویژه سازمان ملل متحد را استفاده کنند، تا نقشه خود را تحقق بخشند.پارتل «Sirialeaks» پلان 6 فقره یی امریکا در باره تقسیم سوریه افشا می سازد

اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  واشنگتن، ۱۱ ژانویه سال ۲۰۱۸، موضوع «اقدامات درباره تجزیه سوریه». در جلسه اول «گروه کوچک درباره سوریه» اشخاص آتی حضور داشتند:  دیوید ساتیرفیلد، مشاور ارشد اسبق کاندولیزا رایس در زمان جنگ در عراق، هیوج کلیری انگلیس، ژیروم بونافونت فرانسوی، نواف تیل اردنی و جمال ال عاقل سعودی.

اشخاص یاد شده در حکومت های کشورهای شان به مثابه متخصصین درباره شرق نزدیک در مقامات عالی کار می کنند. این خبر را روزنامه ال اکبر لبنان در تاریخ ۲۲فوریه، به نقل از تلگرام محرم دیپلماتیک، مورخ ۱۲ ژانویه سال ۲۰۱۸ که بینجامین نورمان (Benjamin Norman)، یک شرکت کننده دیگر جلسه و مسوول بخش شرق نزدیک در سفارت انگلیس در امریکا ارسال شده بود، منتشر نموده است.

نازنین ارمنیان (Nazanin Armanian) در نشریه «Publico.es» اسپانیا در ادامه می نویسد، نمایندگان پنج دولت یک بار دیگر در تاریخ ۲۲ فوریه در پاریس گردهم آمدند و توجه شان را بر آن متمرکز ساختند که چگونه می توانند از موضوع «سلاح شیمیایی اسد» به شکل بهتر استفاده کنند و استیفان دی میستورا (Staffan de Mistura) نماینده ویژه سازمان ملل متحد را استفاده کنند، تا نقشه خود را تحقق بخشند.

اقدامات در باره تقسیم سوریه

۱-  ایجاد موانع بر سر حل سیاسی اوضاع در سوریه به دو شیوه آتی: طولانی ساختن جنگ، تضمین نمودن تحکیم مواضع نظامی ایالات متحده امریکا در ساحل شرقی دریای فرات (به وسیله متحدین «جهادی» آنها) که برای آن همه ساله مبلغ چهار میلیون دلار، طوری که در جلسه دیوید ساتیرفیلد اشاره نمود، تخصیص داده خواهد شد و استفاده از سازمان ملل متحد، با استفاده از استیفان دی میستورا نماینده ویژه  سازمان ملل متحد در سوریه. به او باید سند غیررسمی بنام «فعال ساختن پروسه سیاسی در سوریه در جریان مذاکرات در ژنو» به منظور ایجاد موانع جهت بیرون رفت دمشق از منازعه ارسال شود و بدین ترتیب، ابتکارات سوچی را که روسیه، ترکیه و ایران پیش می برند، خنثی گردد.

در عین حال، یکی از شرایط خروج نظامیان روسیه از عفرین تضمینات از جانب آنکارا در مورد تامین نمودن حضور شورشیان در جلسه سوچی و بازگرداندن ادلب، شهر استراتیژیک در شرق دریای فرات، به دمشق بود.

۲- تقسیم نمودن سوریه به محور شرق — غرب، با دریای فرات به مثابه یکی از سرحدات بین نواحی نفوذ مسکو و واشنگتن. جیم میتیس (Jim Mattis)، وزیر دفاع امریکا اعلام داشت:«برای اسد جایی در سوریه متحد وجود ندارد» و مقصودش این بود که اگر رژیم تعویض نشود، پس سوریه تقسیم خواهد شد. در واقع حمله ۷ فوریه از جانب امریکا بر  گروهی از نیروهای خصوصی نظامی «واگنیر» روسیه در دیرالزور، در شرق سوریه، به هدف « تعیین اراضی» صورت گرفته بود.

۳-  متقاعد ساختن استیفان دی میستورا جهت تصویب ساختار نو سیاسی سوریه که از نقاط آتی تشکیل شده باشد: ۱) نیروهای دموکراتیک سوریه که پنتاگون ایجاد کرده که در آنها، علاوه بر کردها، ترکان و اعراب نیز  اضافه می گردند، تا آنکارا را آرام سازد، بر اساس اعتراف ژنرال ریموند توماسیل (Raymond Thomasel)، به کنفرانس ژنو دعوت خواهند شد؛ ۲) حکومت اسد و ۳) خودمختاری کوچک برای دسته های کردی دفاع مردمی (YPG) که در آن مناطق غنی نفت خیز در دیرالزور در شمال — شرق سوریه شامل گردند.

صحبت بر سر همان پلان «B» حکومت اوباما  می باشد که تقسیم کشور را به نواحی کردی — سنی، عربی — سنی و عربی علوی پیش بینی می کرد.

امریکا از نمایندگی نیروهای دموکراتیک سوریه در سازمان ملل متحد حمایت خواهد کرد. پنتاگون مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار برای سال ۲۰۱۹ به منظور «تمرین و تجهیز» متحدان خود در سوریه مطالبه کرده است.

برای آن که نقشه برای روسیه جالب تر گردد، مطالبه «شورشیان» راجع به ایجاد دولت موقت که در قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد  تصویب شده، حذف خواهد شد؛ به بشار اسد نیز اجازه شرکت در انتخابات داده خواهد شد، اما تمام شرایط و موسسات ایجاد خواهند شد، تا مانع برنده شدن او گردند.

۴-  ایران باید از سوریه رانده شود که مایک پامپیو ،(Mike Pompeo) «عقاب» نو در حکومت ترامپ این کار را پیش خواهد برد.

۵-  پای ترکیه به جنگ در سوریه کشانده شود. در واقعیت امر ناتو به وسیله اشغال عفرین، حلب را محاصره می کند و بر اسد، روسیه و ایران فشار می آورد.

علاوه بر این، پیمان توسل به « مهندسی جمعیت» در عفرین را اجرا می کند، در آنجا پناهجویان عرب را جابه جا می نمایند و در آنجا منطقه «تک ملیتی» مانند نمونه ای که در یوگوسلاوی و عراق انجام شده، ایجاد می کنند.

دومین اردوی نیرومند ناتو و «نیروهای وابسته به آن»، با درهم کوبیدن مقاومت دسته های دفاع مردمی (YPG) در عفرین، در آتجا وحشت، مرگ و چپاولگری ایجاد کردند. هزاران کودک، کهنسال و جوانان زخمی شده ناتوان از خانه های شان فرار نمودند. این واقعیت که سقوط این منطقه با آزادسازی غوطه شرقی توسط اردوی سوریه و تخلیه «جهادیون» و خانواده های آنها در بس ها و انتقال آنها به مناطق تحت کنترل ترکیه، «مطابقت» نمود، به این تفکر وادار می سازد که آیا مبادله این شهرها در غیاب اهالی اصلی آنها طبق قطعنامه «گروه سوریه» صورت نگرفته است؟

پارتل «Sirialeaks» پلان 6 فقره یی امریکا در باره تقسیم سوریه افشا می سازد

مسکو که به کردها تسلیم نمودن عفرین به دمشق در مقابل دفاع، پیشنهاد نموده بود، می دانست که کردستان که توسط دهها پایگاه نظامی امریکا و هزاران سرباز امریکایی «حفاظت» و کنترل می شود، این کار را نمی تواند انجام دهد. روسیه به کمک چنین مبادله ای اردوی خسته از جنگ سوریه را از نبرد مرگبار به خاطر ادلب و اهالی هر دو شهر از فاجعه بدتر بشری نجات داد. فقط به همین ترتیب نظامیان سوریه کنترل بر میدان هوایی ابودوهور در ادلب را دوباره به دست گرفتند. عجیب اینکه نوآم چامسکی (Noam Chomsky) از امریکا خواهش نمود که روسیه و ایران به آنکارا اجازه تبدیل عفرین به کوبانی دوم را ندهند. یک «مداخله دیگر بشری» به سبک یوگوسلاوی یا لیبی نه خیر، نمی خواهیم، تشکر!

پارتل «Sirialeaks» پلان 6 فقره یی امریکا در باره تقسیم سوریه افشا می سازد

جنگ به خاطر سلطه در اروپاآسیا ادامه دارد. این تئوری توطئه نیست. این آقایون فوق الذکر در مورد فروپاشی یک دولت مستقل دیگر توافق نموده اند. 

«Sirialeaks» раскрывает план США по разделу Сирии: ۶ пунктов

Sirialeaks” revela el plan de 6 puntos de EE.UU. para romper Siria

پاسخی بگذارید