تاریخ: ۱۵:۲۲ :: ۱۳۹۰/۱۲/۱۰
رقابت میان اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم !

در حالی که قرار بود تمامی گروه های اصولگرا در زیر یک خیمه وبا نام ونماد جبهه متحد اصولگرایان پا به عرصه انتخابات ومبارزات انتخاباتی بگذارند اما به رغم تمامی رایزنی ها وتلاش های بزرگان جریان اصولگرایی وبه خصوص آیت الله مهدوی کنی وآیت الله محمدیزدی،اصولگرایان با لیست های متعدد و بیشماری مانند؛ جبهه متحد اصولگرايان ، جبهه ايستادگی […]

در حالی که قرار بود تمامی گروه های اصولگرا در زیر یک خیمه وبا نام ونماد جبهه متحد اصولگرایان پا به عرصه انتخابات ومبارزات انتخاباتی بگذارند اما به رغم تمامی رایزنی ها وتلاش های بزرگان جریان اصولگرایی وبه خصوص آیت الله مهدوی کنی وآیت الله محمدیزدی،اصولگرایان با لیست های متعدد و بیشماری مانند؛ جبهه متحد اصولگرايان ، جبهه ايستادگی ، ائتلاف بزرگ اصولگرایان،جبهه پايداری،صدای ملت،جهادگران ایران اسلامی،حزب تمدن اسلامی،جبهه اتحاد ملی و انسجام، جبهه بصیرت و بیداری اسلامی و… شروع به تبلیغات انتخاباتی کرده اند. به رغم وجود بیش از 10لیست انتخاباتی جریان اصولگرا برای انتخابات مجلس نهم ،اما نزیک به 70درصد نفرات این لیست های اصولگرایی با هم مشابه بوده وهم پوشانی دارند.

در حالی که تنها 2 روز تا برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی باقی مانده است ، صحنه انتخابات  و به خصوص پیش بینی برای جناح ها  یا افراد  پیروز در انتخابات ، دچار نوعی شور و شعف خاص شده است . این شیدایی و دلنگرانی انتخاباتی را می توان در تقابل افراد  و جناح های حاضر در صحنه انتخابات به  خوبی مشاهده کرد.
انتخابات نهمین مجلس شورای اسلامی تاکنون  دارای  راز  و  رمزها  و اتفاقات  بسیار  جالبی بوده است . استاد گرانقدر اینجانب ،جناب آقای دکتر ابراهیم متقی (مدیر گروه علوم سیاسی دانشگاه تهران) در اوایل خانه نشینی11 روزه دکتر احمدی نژاد  در اوایل اردیبهشت امسال ، در مبحثی پیرامون علل خانه نشینی رئیس جمهور ، به صراحت گفتندکه : (این اقدامات ریاست جمهوری در عزل وبرکناری وزیران و نیز خانه نشینی ایشان ،آغاز نبرد قدرت برای به دست گیری کنترل مجلس نهم می باشد که البته نسبت به دوره قبلی ،این رقابت امسال خیلی زودتر شروع شده است) ،  واقعیت سخنان آقای دکتر متقی با گذشت زمان و موضع گیری نزدیکان ریاست جمهوری بر علیه جبهه متحد اصولگرایان به خوبی مشخص گردید.
با گذشت زمان و بیشتر شدن اقدامات 2 جناح مطرح در صحنه سیاسی کشور یعنی جناح اصولگرایان  و جناح اصلاحات ، برای فراهم ساختن حضور قوی و پررنگتر در صحن مجلس نهم ، جناح اصولگرا در حالی که بیشترین برنامه و طرح های ایده آل رابرای تشکیل یک جبهه متحد و ارایه  یک  لیست واحد از خود نشان داده بود اما در نهایت دچار بیشترین تفکیک و تعدد لیست های انتخاباتی شد!
در حالی که قرار بود تمامی گروه های اصولگرا در زیر یک خیمه  و با  نام  و نماد جبهه متحد اصولگرایان پا به عرصه انتخابات ومبارزات انتخاباتی بگذارند اما به رغم تمامی رایزنی ها وتلاش های بزرگان جریان اصولگرایی و به خصوص آیت الله مهدوی کنی و آیت الله محمدیزدی،اصولگرایان با  لیست های متعدد  و بیشماری مانند؛ جبهه متحد اصولگرايان ، جبهه ايستادگی ، ائتلاف بزرگ اصولگرایان،جبهه پايداری،صدای ملت،جهادگران ایران اسلامی،حزب تمدن اسلامی،جبهه اتحاد ملی و انسجام، جبهه بصیرت و بیداری اسلامی و… شروع به تبلیغات انتخاباتی کرده اند.  به رغم وجود بیش از 10 لیست انتخاباتی جریان اصولگرا برای انتخابات مجلس نهم ، اما نزیک به 70درصد نفرات این لیست های اصولگرایی با هم مشابه بوده وهم پوشانی دارند.
تشتت فکری و نظری اصولگرایان در انتخابات مجلس نهم  تا امروز که آخرین روز از مهلت تبلیغات انتخابات می باشدبه خوبی قابل مشاهده می باشد. ارایه و انتشار این میزان لیست های متعدد انتخاباتی جریان اصولگرایان ، به ذهن بدبین ترین هواداران اصولگرایی نیز خطور نمی کرد و هواداران و حتی بزرگان جریان اصولگرایی  ، از احتمال وجود تنها 2 لیست انتخاباتی خبر می دادند که شامل لیست سراسری و فراگیر جبهه متحد اصولگرایان از سویی و لیست جبهه پایداری در سوی دیگر بود.
آشفتگی وعدم  وجود تفکر همکاری و همیاری در میان اصولگرایان در تهران موجب می شده است تا در سایر نقاط کشور نیز این آشفتگی ها به جریان اصولگرایی ضربات جبران ناپذیری را وارد سازد، جریان اصولگرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز دچار تشتت آراء و لیست های مختلف اصولگرایی می باشد که این امر موجب تقابل و رقابت شدید کاندیداهای اصولگرا در 3  حوزه اصلی انتخابات استان شده است. در حوزه انتخاباتی شهرستان های گچساران و باشت نیز این آشفتگی و تضارب آراء در میان اصولگرایان به خوبی نمایان می باشد ، با حضور کاندیداهایی مانند آقایان حاج علیمراد جعفری ، سید قدرت حسینی ، حسین اسماعیلی و علی پولادی وندا  ، آرای اصولگرایان گچساران میان این افراد تقسیم می گردد و با وجود حضور پر رنگ وهمراه با مقبولیت وپذیرش مردمی آقای حاج جعفری ،اماشانس انتخاب کاندیدای اصولگرا در دور اول انتخابات در این حوزه را کاهش می یابد.
جبهه متحد اصولگرایان به رغم اعلام کاندیداهای مورد نظر خود در 2 حوزه انتخاباتی بویراحمد و کهگیلویه ، اما برای حوزه گچساران  گویا تا کنون به نتیجه ای نرسیده اند ،این در حالی است که با توجه به نظرات مردم وهواداران جریان اصولگرایی ،آقای حاج علیمراد جعفری از بیشترین مقبولیت در میان مردم وبه خصوص اصولگرایان برخوردار می باشند ودر صورت اعلام ایشان به عنوان کاندیدای مورد نظر جبهه متحد اصولگرایان، آقای جعفری با آراء قاطع مردم به مجلس نهم راه خواهند یافت.

پاسخی بگذارید