تاریخ: ۱۱:۵۶ :: ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
استاد حسین فرجی خواننده ترانه های به‌ یاد ماندنی لرستان درگذشت+ ترانه ها

 استاد حسین فرجی، خواننده ترانه و اثر ماندگار «باروبارو» امروز صبح دعوت حق را لبیک گفت. اقلیم زاگرس به نقل از ایسنا:  خواننده ترانه به‌یادماندنی «باروبارو» درگذشت.  استاد حسین فرجی، خواننده ترانه و اثر ماندگار «باروبارو» امروز صبح دعوت حق را لبیک گفت. عزت‌الله (حسین) فرجی اول بهمن‌ماه سال ۱۳۲۹ هجری خورشیدی در لرستان و […]

 استاد حسین فرجی، خواننده ترانه و اثر ماندگار «باروبارو» امروز صبح دعوت حق را لبیک گفت.اقلیم زاگرس به نقل از ایسنا:  خواننده ترانه به‌یادماندنی «باروبارو» درگذشت.

 استاد حسین فرجی، خواننده ترانه و اثر ماندگار «باروبارو» امروز صبح دعوت حق را لبیک گفت.

عزت‌الله (حسین) فرجی اول بهمن‌ماه سال ۱۳۲۹ هجری خورشیدی در لرستان و شهرستان خرم‌آباد دیده به جهان گشود.

وی که از دوران کودکی دارای صدای بسیار خوبی بود از همان دوران مدرسه کار خواندن ترانه‌های محلی را شروع کرد تا اینکه جهت ارتقاء سطح کیفی کارش و همچنین برای شناساندن ترانه‌های محلی لری به تهران آمد و زیر نظر استاد مهرتاش که استاد اساتید هنرمندان بود کار خود را آغاز کرد. 

این هنرمند در سال ۱۳۴۶ و درحالی‌که تنها ۱۷ سال سن داشت اولین ترانه‌ی خود را بانام «شو سال» که شعر و آهنگش را هم خودش خلق کرده بود اجرا و در همان سال ترانه‌ی معروف «شیپورچی» را هم که خود حکایتی داشت را با شعر و آهنگی از خود وارد بازار کرد.

شیپورچی، دایه دایه، شو سال، کینه، مادر، مسافر کویت، مرغ اسیر، تویی بهارم  سوزه سوزه و … از ترانه‌های به یاد ماندنی استاد فرجی محسوب می‌شوند.

 

 

 

 

پاسخی بگذارید