۱:۴۳:۰۰ - سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
خاورمیانه شاهد آغازی بر پایان بازی‌های بزرگ است.
 یوسف بن علوی در سخنانی با پرداختن به مسائل منطقه، ازجمله مسأله فلسطین و بحران سوریه و قطر، گفت که خاورمیانه شاهد آغازی بر پایان بازی‌های بزرگ است.   اقلیم زاگرس به نقل از مهر:   یوسف بن علوی در سخنانی با پرداختن به مسائل منطقه، ازجمله مسأله فلسطین و بحران سوریه و قطر، گفت که […]

 یوسف بن علوی در سخنانی با پرداختن به مسائل منطقه، ازجمله مسأله فلسطین و بحران سوریه و قطر، گفت که خاورمیانه شاهد آغازی بر پایان بازی‌های بزرگ است.خاورمیانه شاهد آغازی بر پایان بازی‌های بزرگ است

 

اقلیم زاگرس به نقل از مهر:   یوسف بن علوی در سخنانی با پرداختن به مسائل منطقه، ازجمله مسأله فلسطین و بحران سوریه و قطر، گفت که خاورمیانه شاهد آغازی بر پایان بازی‌های بزرگ است.

 یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه روسیا الیوم ضمن پرداختن به مسائل منطقه، ازجمله مسأله فلسطین و بحران سوریه و قطر، گفت که خاورمیانه شاهد آغازی بر پایان بازی‌های بزرگ است و بحران سوریه در رأس آن قرار دارد.

وی ضمن اشاره به بحران قطر و چند کشور عربی دیگر افزود، بحران برخی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با قطر یک درگیری مادی نیست بلکه اختلافات بنیادینی است که ریشه‌های تاریخی و قبیله‌ای دارد.

وزیر خارجه عمان درباره مسأله فلسطین نیز عنوان داشت: ما با قدرت و صراحت به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل گفتیم که تنها با تشکیل کشور فلسطین، اسرائیل در امنیت خواهد بود.

وی تصریح کرد: باید ایده جدیدی طرح کرد که شامل تشکیل کشور فلسطین و برقراری ثبات در منطقه باشد. ما به نیابت از کسی مذاکره نمی‌کنیم و بر کسی چیزی تحمیل نمی‌کنیم اما به درخواست کسانی که از ما درخواست می‌کنند برای بهبود شرایط مشخصی به آنها کمک کنیم، پاسخ می‌دهیم.

این مقام عمانی ادامه داد: اصول بین‌المللی رکن اصلی و مناسب برای فلسطین و اسرائیل است و  باید در همین چارچوب تلاش‌های بین‌المللی صورت بگیرد.

بن علوی خاطرنشان کرد: هیچگونه عادی سازی روابطی (با رژیم صهیونیستی) وجود ندارد، اما فرآیند صلح آمیز مداومی وجود دارد و تشکیل کشور مستقل فلسطین دارای حاکمیت مطابق با قطعنامه‌های بین‌المللی قابل اجرا، شرط اصلی هرگونه روند صلحی است و باید اهداف برادران فلسطینی و تشکیل کشور آنها محقق شود.

وی درباره حاشیه‌های کنفرانس ورشو نیز گفت: بیانیه ورشو بیانگر مواضع همه کشورهای شرکت کننده در آن در قبال پرونده ایران و مواضع آن نیست.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب