تصاویر بازگشت خواننده مشهور به ایران پس از ۳۸ سال

استاد باقر خالقی با اسم مستعار مظهر خالقی یکی از شناخته شده‌ترین استادان آواز کردی است که در قید حیات است. وی بعد از ۳٨ سال دوری از وطن عصر امروز از مرز مریوان وارد کشور شد.     اقلیم زاگرس به نقل از فارس:  مظهر خالقی بعد از ۳٨ سال دوری بە وطن بازگشت استاد […]

استاد باقر خالقی با اسم مستعار مظهر خالقی یکی از شناخته شده‌ترین استادان آواز کردی است که در قید حیات است. وی بعد از ۳٨ سال دوری از وطن عصر امروز از مرز مریوان وارد کشور شد. 

مظهر خالقی بعد از ۳٨ سال دوری بە وطن بازگشت

 

اقلیم زاگرس به نقل از فارس:  مظهر خالقی بعد از ۳٨ سال دوری بە وطن بازگشت استاد مظهر خالقی، هنرمند عرصه موسیقی کردستان بعد از ۳۸ سال به وطن بازگشت.

 استاد مظهر خالقی خواننده پرآوازه سنندجی عصر امروز وارد خاک وطن شد و در مرز باشماق مریوان مورد استقبال استاندار و جمعی از مسوولان کردستان قرار گرفت.

وی از هنرمندان و مشاهیر برجسته کردستانی است که به منظور شرکت در کنگره بین‌المللی مشاهیرکرد به شهر سنندج بازگشت.

استاد باقر خالقی با اسم مستعار مظهر خالقی یکی از شناخته شده‌ترین استادان آواز کردی است که در قید حیات است. وی بعد از ۳٨ سال دوری از وطن عصر امروز از مرز مریوان وارد کشور شد.

خالقی متولد ۱۸ شهریور ۱۳۱۷ است که در شهر سنندج دیده به جهان گشود. مظهر خالقی متفاوت‌ترین سبک موسیقایی را با بقیهٔ سرشناسان موسیقی کرد ارائه کرده‌ است؛ سبکی که از موسیقی فولکلور کردی دور بوده و بیشتر به سبک موسیقی سنتی فارسی شباهت دارد.

از نشانه‌های سبک وی در موسیقی می‌توان به نت‌های کم در ملودی و صدای پایینِ خوانندگی اشاره کرد.

ترانهٔ «نسیم پاییزی» در میان طرفداران او بسیار مورد ستایش قرار گرفته‌ است.

مظهر خالقی در ادامه ورود خود به وطن مورد استقبال مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان نیز قرار گرفت.

گفتنی است، کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد ۱۱ و ۱۲ تیر ماه در سنندج برگزار می شود و در این رویداد فرهنگی از ۳۰ کرد زبان به عنوان مشاهیر تقدیر خواهد شد.

پاسخی بگذارید