تاریخ: ۱۷:۳۵ :: ۱۳۹۱/۰۴/۲۱
تبعیض در مهر ماندگار!مدیریت جهانی وپتروشیمی گچساران!!!

پتروشیمی گچساران در طرح ماندگار(تبعیض ماندگار) دولت جای نگرفته است ودر واقع از لیست این طرح ها خارج شده است ،بر مسئولین محترم ارشد گچساران واستان به خصوص فرماندار گچساران،استاندار ،نمایندگان مردم در مجلس به خصوص جناب آقای تاجگردون واجب است تا ضمن بیان علل خارج کردن پتروشیمی گچساران از لیست طرح ماندگار، پیگیری بیشتری […]

پتروشیمی گچساران در طرح ماندگار(تبعیض ماندگار) دولت جای نگرفته است ودر واقع از لیست این طرح ها خارج شده است ،بر مسئولین محترم ارشد گچساران واستان به خصوص فرماندار گچساران،استاندار ،نمایندگان مردم در مجلس به خصوص جناب آقای تاجگردون واجب است تا ضمن بیان علل خارج کردن پتروشیمی گچساران از لیست طرح ماندگار، پیگیری بیشتری برای تأمین اعتبار وشروع به کار مجدد این پروژه داشته باشند واز حق وحقوق گچساران ومردم آن دفاع نمایند.

تنها 1سال به پایان دولت دهم به ریاست دکتر احمدی نژاد مانده است،دکتر احمدی نژاد طی 2دوره ریاست جمهوری خود در دولت های نهم ودهم ،مکرراً بر عدالت محوری ومهرورزی خویش ودولت های خود تاکیدداشته وخود را درخدمت مردم وبه خصوص مستضعفان ومحرومان معرفی کرده اند.
به رغم تمامی سخنان،طرح ها وبرنامه های اعلامی از سوی دولت های نهم و دهم ، اما ایران طی 7سال اخیر در بسیاری از مشکلات ومعضلات درگیر بوده ونتواسته اند برنامه های اعلامی خود را کاملاً اجرایی نمایند.در علل این ناکامی های دولت ،معمولاً دلایلی مانند: تحریم های اقتصادی وسیاسی خارجی،وجود باندهای اقتصادی قدرت طلب داخلی ،ناتوانی دولت و… مورد بحث قرار گرفته است.
اگر به استان کهگیلویه وبویراحمد وبه خصوص شهرستان گچساران نگاهی دقیق ومنصفانه بیاندازیم ،دلیل اصلی بسیاری از مشکلات ایران را می توان در گچساران به عنوان مشتی که نمونه خروار است،مشاهده کرد!
تبعیض قومی،جغرافیایی یا نبود اراده سیاسی؟
دکتر احمدی نژاد رئیس جمهور محترم در جریان افتتاح چند طرح عمرانی در استان زنجان در روز 21 تیرماه، ازحدود 920طرح وپروژه بزرگ با عنوان طرح ماندگار در سراسر کشور سخن گفتند که قرار است این طرح ها تا پایان عمر دولت دهم افتتاح شوند.
از سوی دیگر آقای مهندس عبدالحسین بیات مدیر عامل شركت ملی صنایع پتروشیمی ایران، طی نشست خبری در روز دوشنبه 19 تیرماه به صراحت اعلام کرده اند که پروژه پتروشیمی گچساران به همراه 2طرح پتروشیمی دیگر(زنجان ولردگان) از لیست طرح ماندگار خارج شده اند و سپس گفته اند:(این واحدها در لیست پروژه های مهر ماندگار قرار گرفت كه با شاخص های پروژه های مهر ماندگار تطبیق نداشت و به این دلیل وارد لیست پروژه های این طرح نشد).
با توجه به سخنان رئیس جمهور محترم و نیز مهندس بیات،اکنون باید شرایط ،شاخص ها ومصادیق انتخاب پروژه های طرح ماندگار را جویا شد:
1آیا این پروژه ها براساس لابی وچانه زنی های سیاسی مدیران استانی ونمایندگان استان انتخاب می شوند؟
2-آیا در انتخاب این طرح ها از نظرات وبرآورد های کارشناسی وتخصصی استفاده می شود؟
3-آیا 1پروژه مهم پتروشیمی که به عنوان الفین هشتم باید خوراک بسیاری دیگر از مجتمع های پتروشیمی را فراهم کند، نباید در اولویت ساخت وبهره برداری قرارگیرد؟
و…
علیرغم گذشت نزدیک به 8سال از کلنگ زنی طرح پتروشیمی گچساران وتصرف 160هکتار زمین برای این طرح ،هنوز هم آینده ای روشن برای این پروژه متصور نیست ،بعضی مسئولان پیشرفت طرح را 16.5 درصد اعلام کرده اند در حالی که گویا پیشرفت آن در حدود 10درصد متوقف شده است.
در حالی که این طرح قرار بود در سال 1389 به بهره برداری برسد وموجب اشتغال تعدادی از جوانان منطقه شود،امابه رغم تمامی سخنان ،قول ها ،وعده و وعید مسئولان شهرستانی،استانی ،نمایندگان مردم در مجلس وحتی وعده دکتر احمدی نژاد ، تاکنون هیچگونه گشایش وپیشرفتی در راستای اجرای این پروژه رخ نداده است.
دولت دکتر احمدی نژاد که ادعای مدیریت جهانی را دارند در مدیریت داخلی ایران وحتی تعیین تکلیف طرح پتروشیمی گچساران درمانده شده اند والبته مردم را نیز دچار ناامیدی از مسئولین کرده اند.
پتروشیمی گچساران را می توان به عنوان:
نماد عدم توجه به برنامه چشم انداز20ساله وبرنامه های توسعه 5ساله
نماد ناکارآمدی اقتصادی وصنعتی دولت های نهم ودهم
نماد مدیریت ناتوان وفرسایشی 7سال اخیر
نماد ظلم وتبعیض دولت برعلیه مردم گچساران
نماد قتلگاه آرمان های عدالت محور دکتر احمدی نژاد
و… دانست که طی 1دهه اخیر مردم گچساران را درگیر خود ساخته است،وموجب گردیده تا این تک بیت ازاشعار لسان الغیب حافظ شیرازی ،شرح حال آه ودرد مردم از تبعیض های قومی وجغرافیایی برعلیه گچساران باشدکه حافظ می فرمایند:

تیر آه ما ز گردون بگذرد حافظ !خموش                                           رحم کن بر جان خود پرهیز کن از تیرِِِ ِما

اکنون که مشخص گردید پتروشیمی گچساران در طرح ماندگار(تبعیض ماندگار) دولت جای نگرفته است ودر واقع از لیست این طرح ها خارج شده است ،بر مسئولین محترم ارشد گچساران واستان به خصوص فرماندار گچساران،استاندار ،نمایندگان مردم در مجلس به خصوص جناب آقای تاجگردون واجب است تا ضمن بیان علل خارج کردن پتروشیمی گچساران از لیست طرح ماندگار، پیگیری بیشتری برای تأمین اعتبار وشروع به کار مجدد این پروژه داشته باشند واز حق وحقوق گچساران ومردم آن دفاع نمایند.

 

پاسخی بگذارید