۱۹:۳۲:۴۹ - یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸
برنده نوبل اقتصاد از یک سقوط قریب‌الوقوع بازارها خبر داد.
رابرت شیلر برنده نوبل اقتصاد، که برای پیش‌بینی درست سقوط سهام در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۷ معروف شد، می‌گوید این بار حباب همه جای اقتصاد را فرا گرفته است، که این شامل بازارهای سهام، اوراق قرضه و مسکن می‌شود itunes 8 다운로드.   اقلیم زاگرس به نقل از مهر:  برنده نوبل اقتصاد، رابرت شیلر، می‌گوید […]

رابرت شیلر برنده نوبل اقتصاد، که برای پیش‌بینی درست سقوط سهام در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۷ معروف شد، می‌گوید این بار حباب همه جای اقتصاد را فرا گرفته است، که این شامل بازارهای سهام، اوراق قرضه و مسکن می‌شود itunes 8 다운로드.برنده نوبل اقتصاد از یک سقوط قریب‌الوقوع بازارها خبر داد

 

اقلیم زاگرس به نقل از مهر:  برنده نوبل اقتصاد، رابرت شیلر، می‌گوید این بار حباب همه جای اقتصاد را فرا گرفته است، که این شامل بازارهای سهام، اوراق قرضه و مسکن می‌شود mms link.

 برنده نوبل اقتصاد، رابرت شیلر، که برای پیش‌بینی درست سقوط سهام در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۷ معروف شد، می‌گوید این بار حباب همه جای اقتصاد را فرا گرفته است، که این شامل بازارهای سهام، اوراق قرضه و مسکن می‌شود 에이프릴 다운로드.

او در لس‌آنجس به سرمایه‌گذاران گفت: هیچ جایی برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد. شما فقط می‌توانید با این جریان همراه شوید، حتی با این که انتظار دارید قیمت‌ها سقوط کنند.

این اقتصاددان که استاد اقتصاد دانشگاه ییل است، می‌گوید: همه جا حباب وجود دارد… شما در وضعیتی گیر افتاده‌اید که می‌دانید بازار سقوط خواهد کرد، اما به قدر کافی برای دوام آوردن ذخیره کرده‌اید. شما هیچ انتخابی ندارید.

این هشدار در نودمین سالگرد سقوط بزرگ سهام در سال ۱۹۲۹ مطرح می‌شود، سقوطی که پس از آن آمریکا و سایر اقتصادهای بزرگ دنیای صنعتی به دوره رکود بزرگ وارد شدند. این دوره طولانی‌ترین و بدترین دوره رکود اقتصادی تاریخ جهان مدرن است و تا ۱۹۳۹ به طول انجامید.

ANOTHER STOCK MARKET CRASH? Nobel Prize winning economist Robert Shiller sees ‘bubbles everywhere’

شیلر پیش‌بینی کرد که در ۳۰ سال آینده میانگین سود سالانه سهام تنها ۴.۴ درصد باقی بماند. او همچنین نگرانی‌هایی در مورد بازار اوراق قرضه، که در مواقعِ رکود، پناهگاه سرمایه‌گذاران است مطرح کرد.

او گفت: مردم باید به یک منطق ساده در مورد بازار اوراق قرضه توجه کنند، رشد این اوراق نمی‌تواند برای همیشه ادامه پیدا کند و این روند پایان بدی خواهد داشت. این اوراق مدتی بعد سقوط می‌کنند.

شیلر در مورد بازار مسکن هم گفت: این بازار در فاز حبابی شدن و وضعیت آن دوباره مثل سال ۲۰۰۵ است. سان‌فرانسیسکو و لس‌آنجس همین حالا در حال افول هستند. این شاخص بدی است، چراکه این بازارها سال‌های سال در حال رشد بوده‌اند.

Was the Stock-Market Boom Predictable

ANOTHER STOCK MARKET CRASH? Nobel Prize winning economist Robert Shiller sees ‘bubbles everywhere

Nobel Laureate Robert Shiller, who famously predicted the 2000 and the 2007 stock market crashes, says this time that bubbles are everywhere, including stocks, bonds, and housing

He told investors in Los Angeles: “There’s no place to go. You just have to ride it out. You invest even though you expect the price to decline”

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب