تاریخ: ۱۰:۱۴ :: ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
اگر رشادت بچه‌های کهگیلویه و بویراحمد در پد خندق نبود خوزستان قطعاً سقوط می‌کرد.

قسم جلاله یاد می‌کنیم که اگر رشادت بچه‌ها (کهگیلویه و بویراحمد) در پد خندق نبود خوزستان قطعاً سقوط می‌کرد ولی هیچگاه از این حماسه بی‌بدیل تاریخ دفاع مقدس به درستی یاد نشد. اقلیم زاگرس به نقل از خبرلنده:  سردار سید شکراله واهبی‌زاده فرمانده گردان حضرت رسول(ص) در دفاع مقدس و مدافع حرم حضرت زینب(س)، ضمن […]

قسم جلاله یاد می‌کنیم که اگر رشادت بچه‌ها (کهگیلویه و بویراحمد) در پد خندق نبود خوزستان قطعاً سقوط می‌کرد ولی هیچگاه از این حماسه بی‌بدیل تاریخ دفاع مقدس به درستی یاد نشد.اقلیم زاگرس به نقل از خبرلنده:  سردار سید شکراله واهبی‌زاده فرمانده گردان حضرت رسول(ص) در دفاع مقدس و مدافع حرم حضرت زینب(س)، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای به خصوص شهدای پد خندق و شهید جانمحمد کریمی گفت: باید نگذاریم رزمندگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس در پیچ و خم روزگار به فراموشی سپرده شوند.

وی افزود: حماسه پد خندق، یکی از ماندگار ترین حماسه های هشت سال دفاع مقدس می‌باشد که باید راجع به آن کتاب‌ها و فیلم‌های زیادی ساخت تا آیندگان بدانند در پد خندق چه گذشت.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: پد خندق به طول هفت کیلومتر و به عرض هشت متر ایجاد شده بود که دژی مستحکم در برابر نفوذ عمقی دشمن بود که بچه‌های کهگیلویه و بویراحمد به درستی تا آخرین لحظه عمر خویش از آن دفاع کردند و مظلومانه نیز یکی یکی به شهادت رسید و برخی نیز اسیر شدند.

وی تاکید کرد: شب آخر که در پد خندق بودیم تا قبل از اذان صبح چنان بر ما خمپاره و آتش ریخته بودند که آسمانی از گلوله و خمپاره به رنگ قرمز درآمده بود و صدای وحشتناک تیرها و بمب‌ها چنان شدت داشت که از  ۵۰ تا  ۶۰ کیلومتری به خوبی قابل مشاهده بود و همه را به حیرت وا داشت.

واهبی گفت: صبح شد آثاری از سنگرها، تانکرهای آبرسانی وجود نداشت و همه چیز تکه تکه شده بود و پیکر پاک و مطهر شهدا نیز به گوشه و کناری افتاده بود به طوری که بعداً بچه‌های آزاده تعریف می‌کردند که عراقی‌ها می‌گفتند که ما به استعداد ۹ گردان با تمام تجهیزات برای نابودی تیپ شما آمده بودیم و این درحالی بود که بچه‌های گروهان یکم که فرماندهان آن شهید نویدی و شهید کریمی بودند یک تنه در مقابل ۹ گردان عراقی دفاع کردند.

سردار مدافع حرم کهگیلویه و بویراحمد گفت: قسم جلاله یاد می‌کنیم که اگر رشادت بچه‌ها در پد خندق نبود خوزستان قطعاً سقوط می‌کرد ولی هیچگاه از این حماسه بی‌بدیل تاریخ دفاع مقدس به درستی یاد نشد.

وی گفت: امروز همه ما وظیفه داریم برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تلاش کنیم تا دشمن از این خلا با استفاده از فضای مجازی آسیب‌های اجتماعی را در جامعه دو چندان نکند.

واهبی‌زاده اظهار کرد: امروز همه ما از بی‌عدالتی، تبعض، فراموشی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و عدم توجه به وضعیت معیشت مردم نگرانی داریم.

پاسخی بگذارید