۲۲:۳۰:۴۳ - شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸
انتقال ۱۱۵ میلیون دلار به ایران توسط بهرام کریمی
وزارت دادگستری آمریکا، بهرام کریمی ۵۳ ساله، ایرانی‌ کانادایی را به انتقال ۱۱۵ میلیون دلار به ایران و نقض تحریم‌ها متهم کرده است.  اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  وزارت دادگستری آمریکا، بهرام کریمی ۵۳ ساله، ایرانی‌ کانادایی را به انتقال ۱۱۵ میلیون دلار به ایران و نقض تحریم‌ها متهم کرده است. مطابق با اطلاعیه […]دلار

اقلیم زاگرس به نقل از اسپوتنیک:  وزارت دادگستری آمریکا، بهرام کریمی ۵۳ ساله، ایرانی‌ کانادایی را به انتقال ۱۱۵ میلیون دلار به ایران و نقض تحریم‌ها متهم کرده است.

مطابق با اطلاعیه منتشره در وبسایت وزارت دادگستری آمریکا، بهرام کریمی در سه مورد « اقدام به تبانی برای تخلف بانکی » ، « تخلف بانکی » و «اظهارات نادرست» درباره نقش‌ او در یک پروژه مشترک بین دولت‌های ایران و ونزوئلا متهم شده است. او با استفاده از سیستم مالی آمریکا، بیش از ۱۱۵ میلیون دلار به طور غیر قانونی به اشخاص حقیقی و حقوقی ایرانی انتقال داده است.

ایران و ونزوئلا بر اساس تفاهم‌نامه همکاری که در سال ۲۰۰۴ به امضای مقام‌های دو کشور رسید، اجرای پروژه‌های مشترک را آغاز کرده بودند که یکی از آن‌ها ساخت هزاران واحد مسکونی در ونزوئلا بود.

حداکثر مجازات برای هریک از دو اتهام نخست سی سال و برای مورد سوم پنج سال زندان است. پیش از این نیز چند شهروند ایرانی ساکن آمریکا نیز به نقض تحریم‌ها علیه تهران یا تلاش برای ارسال تجهیزات ممنوع به ایران متهم شده بودند.

​کیفرخواست دادستان نیویورک مدعی است بهرام کریمی به تسهیل انتقال وجه از یک شرکت ونزوئلائی به شرکت‌ های وابسته به دولت ایران پرداخته است و این کار را از مسیر حساب‌های بانکی در سوئیس انجام داده است. به نظر می‌آید بانک‌ های سوئیسی مذکور برای بخشی از نقل و انتقالات مالی خود به بانک‌های نیویورک وابسته هستند.

Iranian national charged in $115 million sanctions busting scheme

An Iranian national living in Canada has been charged with funneling $115 million through the U.S. financial system in a scheme that benefited several Iranian individuals and companies—and violated U.S. sanctions, according to an indictment unsealed Friday

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب