تاریخ: ۲۰:۳۳ :: ۱۳۹۶/۰۹/۲۸
ادعای نویسنده حامی منتظری: به امام اطلاعات غلط می‌دادند.

آقای منتظری معتقد بود وی را باید در دادگستری محاکمه کنند اما سیدمهدی را در وزارت اطلاعات تعزیر کردند و بعد اعدام شد و زنده نماند که بگوید بر او چه گذشته است. یکی از نزدیکان مرحوم منتظری مدعی شد که اطلاعاتی که به امام درباره منتظری می‌‌دادند و مبنای تصمیم‌گیری ایشان شد، غلط بوده […]

آقای منتظری معتقد بود وی را باید در دادگستری محاکمه کنند اما سیدمهدی را در وزارت اطلاعات تعزیر کردند و بعد اعدام شد و زنده نماند که بگوید بر او چه گذشته است.یکی از نزدیکان مرحوم منتظری مدعی شد که اطلاعاتی که به امام درباره منتظری می‌‌دادند و مبنای تصمیم‌گیری ایشان شد، غلط بوده است.

اقلیم زاگرس به نقل از خبرگزاری تسنیم: مصطفی ایزدی روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب و از نزدیکان آیت‌الله منتظری عصر امروز(سه‌شنبه ۲۸آذر) در برنامه “بررسی زندگی سیاسی آیت‌الله منتظری” که در دانشکده الهیات دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت: آیت‌الله منتظری در تمام طول زندگی از دوران کودکی که زندگی مستضعفانه‌ای داشت و تا زمانی که وارد حوزه اصفهان و قم شد و تا زمانی که وارد مبارزه شد، زندگی سرشار از گرفتاری داشت.

وی افزود: بسیاری از شما شاید دوره قائم مقامی وی را به یاد نداشته باشید اما از نظر علمی همه مخالفان معتقدند که او برای رسیدن به جایگاه علمی تلاش کرد و زحمت زیادی کشید و در دوران مبارزه نیز کلاس درس وی حتی در زندان و تبعید تشکیل می‌شد.

ایزدی با بیان اینکه آیت‌الله منتظری ساده‌زیست بود و در شرایطی بود که می‌توانست زندگی خوبی داشته باشد، گفت: خانواده وی معمولی بودند و همچنان نیز زندگی ساده‌ای دارند. مرحوم منتظری هیچ‌گونه عقب‌نشینی و کوتاهی در زندگی نداشت و هیچ توبه ای در زندگی نکرد. با این‌حال از برخی رفتارهای گذشته‌اش که می‌توانست بهتر باشد اظهار پشیمانی می‌کرد و شجاعت تغییر نظر علمی را داشت.

وی افزود: آیت‌الله منتظری بسیار تلاش می‌کرد تا مردم نظرات خود را مطرح کنند و به این جمع‌بندی رسیده بود که باید از آزادی افراد دفاع کرد.

ایزدی در ادامه این جلسه درباره ماجرای مهدی هاشمی معدوم و ارتباط وی با بیت آیت‌الله منتظری، مدعی شد: یکی از آقازاده ها یک ماه پس از عزل آیت‌الله منتظری از قائم مقامی رهبری به من گفته بود که پدر من با همه مسئولیت‌هایش، چهار ماه تلاش کرد به دیدن امام برود اما نشد ولی آقای ری شهری که وزیر اطلاعات بود هر روز تلفن‌های بیت آقای منتظری را برای امام می‌‌خواند.

نویسنده کتاب فقیه عالیقدر با ادعای اینکه منتظری هیچگاه از سیدمهدی هاشمی به عنوان جنایتکار حمایت نکرد، مدعی شد: آقای منتظری معتقد بود وی را باید در دادگستری محاکمه کنند اما سیدمهدی را در وزارت اطلاعات تعزیر کردند و بعد اعدام شد و زنده نماند که بگوید بر او چه گذشته است.

این روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب با ادعای اینکه بین امام و آقای منتظری مشکلی نبوده و این دو تنها در شیوه اداره کشور اختلاف نظر داشتند اظهار داشت: در برهه‌ای از زمان شروع به تخریب آقای منتظری کردند و اطلاعاتی به امام دادند که مبنای تصمیم‌گیری ایشان شد که البته اگر این اطلاعات غلط باشد مقصر امام نیست.

وی افزود: آیت‌الله شمس آبادی که توسط سید مهدی هاشمی به قتل رسید حامیان حکومت اسلامی را منحرف می‌دانست و حتی به امام و انقلابیون فحش می‌داد. آقای منتظری اوایل انقلاب به مرحوم موسوی اردبیلی گفت اگر مهدی هاشمی قرار است محاکمه کنید زودتر این کار را انجام دهید.

ایزدی با بیان اینکه مسئله ساده لوحی اکتسابی نیست و نمی‌شود یک شخص از ۶۰ سالگی به بعد ساده‌لوح شده باشد گفت: شخصیت‌های بزرگ انقلاب از یک شخصیت ساده‌لوح تعریف و تمجید نمی‌کنند.

پاسخی بگذارید