تاریخ: ۰:۰۲ :: ۱۳۹۱/۰۷/۱۳
اولین اداره بوق استان کهگیلویه وبویراحمد!

 شاید مدیرکل محترم صدا و سیمای استان بعد از دریافت این تندیس(اداره بوق)، کمی به خود آمده و با بیدار کردن برنامه ریزان و برنامه سازان شبکه استانی دنا از خواب، به فکر پاسخگویی به درخواست های مردم و توجه کافی به همه نقاط استان و به خصوص ایجاد پوشش سراسری تلویزیون دیجیتال در استان […]

 شاید مدیرکل محترم صدا و سیمای استان بعد از دریافت این تندیس(اداره بوق)، کمی به خود آمده و با بیدار کردن برنامه ریزان و برنامه سازان شبکه استانی دنا از خواب، به فکر پاسخگویی به درخواست های مردم و توجه کافی به همه نقاط استان و به خصوص ایجاد پوشش سراسری تلویزیون دیجیتال در استان باشند.



برنامه طنز “خنده بازار” که شب ها( مدتی است جمعه شب ها) از شبکه سوم سیما پخش می شود طی هر قسمت از برنامه به یک اداره مهم ،فراگیر وحساس اشاره می کند،این اداره یا سازمان مهم همان “اداره بوق“(بو و و ق) می باشد.
اداره بوق ،اداره ای است که مدیران ،کارمندان وحتی اقوام مدیران آن از اختیارات و برتری های بیشماری برخوردار بوده و از رانت های بزرگی بهره می برند و به نام این اداره بوق ،هرخلافی را قانون جلوه می دهند و خود را برتر از مردم و تافته جدا بافته از مردم می دانند!
در استان استان کهگیلویه وبویراحمد(زاگرس) می توان نمادهایی از ادارات بوق را مشاهده کرد.برخی از ادارات و سازمان های این استان لیاقت وشایستگی دریافت تندیس اداره برتر بوق را دارند،اما ابتدا باید به سازنده طنز «خنده بازار » که صدا وسیما می باشد و البته صدا وسیمای استان کهگیلویه وبویراحمد به عنوان اولین اداراه بوق استان،پرداخت!
بعد از گذشت نزدیک به 6 سال از افتتاح شبکه استانی دنا و هزینه های فراوانی که برای این شبکه صورت گرفته است ، گویا هنوز هم مدیران این شبکه نمی دانند که چه وظیفه برعهده دارند؟
در مورد ساختار و برنامه های شبکه استانی دنا،انتقادات بسیاری از سوی مسئولین،ائمه جمعه،کارشناسان و مردم به گوش می رسد،انتقاداتی که گویا هرگز به گوش مسئولین ومدیران شبکه استانی دنا نمی رسد واحتمالاً مدیران شبکه دنا ،خود را به خواب زده اند ،که به قول غضنفرعلیجانی در سری جدید طنز غضنفر:«بیدار کردن کسی که خودش را به خواب زده غیر ممکن است !»
انتقادات و اشکالاتی که به شبکه استانی دنا و مدیران آن وارد می شود ،شامل مواردی مانند:
1-نامناسب بودن روش استفاده از زبان رسمی کشور در برنامه ها و عدم استفاده بهینه از لهجه های لری وترکی در این شبکه
2-نبود یا عدم استفاده از کارشناسان و مجریان کارامد ومتخصص در برنامه های شبکه دنا
3-تکراری بودن و ناکارامدی برخی مجریان وخبرنگاران شبکه
4-عدم پوشش مناسب مسایل ومشکلات استان ومناسبت های ملی ومنطقه ای
5-حاکمیت قومیت گرایی جغرافیایی بر برنامه ها و اخبار استان به خصوص در پوشش اخبار و رویدادهای مناطق مختلف استان
6-عدم دسترسی مناسب همه استان به امواج شبکه استانی دنا ومشکلات عدیده در دریافت این شبکه
7-پوشش خبری نامناسب وتکراری بودن اخبار این شبکه در تمامی برنامه های خبری
و…
اما یکی از مهمترین انتقاداتی که از سوی مردم طی 1سال اخیر به شبکه استانی دنا ومسئولان آن وارد می شود و انصافاً نیز انتقادی بجا و دلسوزانه می باشد،انتقاد از عدم پوشش سراسری تلویزیون دیجیتال در استان می باشد.
علیرغم گذشت چندین ماه از قول مسئولان صدا وسیمای استان و نیز دیگر مسئولان استانی وشهرستانی ،هنوز هم تلویزیون دیجیتال در شهرستان های گچساران و باشت به بهره برداری نرسیده و مردم این مناطق و البته برخی مناطق دیگر استان از داشتن بسیاری شبکه های تلویزیونی داخلی کشور محروم هستند.
هرچند جناب آقای رحیمی مدیر کل محترم سازمان صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد در طی 3ماه اخیر وعده های بسیاری برای افتتاح تلویزیون دیجیتال در شهرستان های گچساران وباشت داده اند اما این وعده ها وبه خصوص وعده نیمه شهریور ایشان برای افتتاح 2هفته ای شبکه های دیجیتال در گچساران ،بعد از گذشت 3هفته تاکنون به واقعیت تبدیل نشده اند!
آیا اداره ای غیر از صدا وسیما را می توان نامزد اولین تندیس اداره بوق استان کرد؟
چرا مدیران وکارشناسان شبکه دنا خود را به خواب زده اند وبه درخواست های مردم گوش نمی دهند؟
شبکه استانی، دنا چه برنامه ها وفعالیت هایی برای حفظ وگسترش موسیقی(لری وترکی) وفرهنگ سنتی غنی استان داشته است؟
اگرموسیقی و خوانندگان بزرگ بختیاری نبودند آن وقت شبکه استانی دنا چه وضعیتی داشت؟
با توجه به دلایل فوق الذکر و به خصوص عدم توجه مدیران وبرنامه سازان شبکه استانی دنا به نظرات و خواسته های مردم،شبکه استانی دنا،لایق دریافت اولین تندیس «اداره بوق» در استان کهگیلویه وبویراحمد می باشد.
البته امید است مدیرکل محترم صدا وسیمای استان بعد از دریافت این تندیس ،کمی به خود آمده و با بیدار کردن برنامه ریزان و برنامه سازان شبکه استانی دنا از خواب،به فکر پاسخگویی به درخواست های مردم و توجه کافی به همه نقاط استان و به خصوص ایجاد پوشش سراسری تلویزیون دیجیتال در استان باشند.

 

پاسخی بگذارید

نظرات کاربران (0)

 1. فتاح

  واقعا متاسفم که فقط در استان ما صدا سیما به بازاره هفتگیش یعنی جمعه بازارش شباهت دارد مجری های تکراری -برنامه های بدون انسجام-رفتارهای غیر قابل فهم و……. در کل جمعه بازار جالبیست همه در هر چیزی تخصص دارند.

 2. امیر(صفری)

  با توجه به اینکه همه انهایی که یک جوری در صدا وسیمای دنا مشغولند از نوعی بیماری به نام خودبینی و بیسوادی رنج میبرند وحاضر نمیشوند به هیچ عنوان به انتقادات دیگران گوش فرا دهند تخمین زده میشود اگر به همین منوال پیش رود تا ده سال اینده هم وضع همینطور باشد واین توهین به شعور بیننده است که متخصصانی به کا گماشته شدند که حتی کوچکتین اشکالات فنی مثلا سینک صدا را در برنامه مثلا خانه مهر برطرف نمیکنند یا شای به خود میگویند مهم نیست مردم که نمیفهمند…………..

  • ناشناس

   خوشبختانه جدیدا شبکه دنا از نظر تبلیغات و بعضی از برنامه‌‌های شبانگاهی رنگ و لعاب خاصی به خودش گرفته و نظرات مردم هم کم کم داره تعغیر میکنه این واقعا جای خوشحالیه که با ورود مدیر جدید برنامه‌ها و فکرها داره جدیدتر میشه برای همه بچه های شبکه دنا آرزوی پیشرفت روزافزون رو دارم و متشکرم که برای نظرات مردم ارزش میذارند.

 3. یاسر

  باسلام .همه ما میدونیم بجز قشر سالخورده کسی مشتاق دیدن برنامه در شبکه دنا نیست اما دست اندرکاران صدا وسیما همچنان به زور متوسل شده اند وتمام تلاششون رو برای انواع واقسام برنامه های بی پایه وبی اساس به کار برده اند چرا این شبکه پیام بازرگانی دارد به نام آپادانا وصدای مجری زنی که همه جا فعالیت جان نثارانه دارد در اخبار آشپزی پیام بازرگانی .یا چرا حتی ما یک خانوم مانتویی در شبکه نداریم آیا این بخاطر حجابه اگر به این دلیله پس چرا در برنامه ای مجری زن با لباس پر زرق وبرق محلی جلو دوربین میاد . اگر اینقدر مردم غیور کهکیلویه وبویر احمد نسبت به تعغیراتی که در همه شبکه ها طبیعیه تعصب دارن پس چطوره مجری‌های خانم با نقاب بیان جلو دوربین .اصلا ما چرا اینقدر به صورت تکراری از یک مجری باید بهره ببریم واقعا چند فرد بهتری برای اجرا پیدا نمیشه .

 4. ناشناس

  برنامه دیشب چهاردهم مهرماه ودید .(نوا ونما )من میخوام بدونم واقعا زشت نبود زنها اونطوری توی این برنامه کل میکشیدن ودستمال تکون میدادن واینکه اون اقای کارگردان منظورم هیچکاک یاسوجه موقع پخش برنامه دیدید چطور عین پلنک اومد وسط واقعایکی نیست بوق بزنه این نابغه هاروجمع کنه

 5. یه بنده خدا

  انصاف هم چیز خوبیه . بهتر نیست نویسنده اندازه سر سوزنی اطلاعات از عملکرد صدا و سیما یا تخصص در این امورداشته باشه بعد نظر بده؟ احتمالا از فضا ایشون اومدن . مگه مجری لباس ویترین مغازه است که هر هفته عوض بشه؟ یه مجری برای پخته شدن سالها زمان ، انرژی و تجربه نیاز داره . یه نگاه به معروفترین مجریان معروفترین برنامه های معروفترین شبکه های دنیا بزنید . ضرر نداره . معلوم نشد از نظر این فیلسوف که معتقد به مجری مانتویی است لباس محلی خودمون خوبه یا بده؟ تولید موسیقی کار بخش خصوصی است . اداراتی مثل ارشاد و نظایر آن نظارت را بر عهده دارند . صدا و سیما متولی تولید موسیقی استان نیست . به نظر شما همه موسیقی های مناطق کردنشین ، ترک نشین یا لرستان با این حجم را صدا و سیما میسازه؟موسیقی های بختیاری را صدا و سیماش ساخته؟ یا تهیه کننده های صدا و سیما از سر ناچاری و نبود تولید موسیقی در استان به این موسیقی ها رو می آورند؟ صدا و سیما هنر بکنه این موسیقی ها را معرفی بکنه .یه نفر نوشته مستندهای ما را کرمان دزدیده . آدم چقدر باید از سر نادانی حرف بزنه!!!! مگه ما مستند سایر مناطق کشور را پخش نمی کنیم؟ مستند های دنا آنقدر کیفیت خوبی دارند که به همه جای کشور معرفی شده اند . به نظرم پارسال بود یه خبری سایت ها زدن که 7 مستند شبکه دنا با هم به بخش مسابقه جشنواره بین المللی سینما حقیقت راه یافته اند . کمی انصاف بد نیست . نمیخوام طرف صدا و سیما را بگیرم ولی اگه انتظار جواب داریم بهتره اطلاعاتمون درست تر باشه . با انتقادات کم مایه ای که ماها می کنیم والله مدیران صداسیما حق دارن پاسخ ندن .

 6. جمال ضیایی سی سخت

  وجدانا با شبکه های استانی دیگر مقایسه کنید بعد قضاوت کنبد