۰:۵۸:۳۵ - پنجشنبه ۵ دی ۱۳۹۸
احتمال کشف نفت و گاز در ۱۲ حوزه نفت‌خیز کشور‌/ شناسایی یک میدان نفتی بزرگ دیگر در ‌خوزستان
میدان گازی در منطقه فارس و دومین مخزن بزرگ نفتی در تاریخ صنعت نفت در خوزستان طی یک ماه گذشته کشف شده که در حال حاضر مطالعات و تحقیقات در این زمینه در حال انجام است.   اقلیم زاگرس به نقل از تسنیم:   مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران از شناسایی و رونمایی از میدان […]

میدان گازی در منطقه فارس و دومین مخزن بزرگ نفتی در تاریخ صنعت نفت در خوزستان طی یک ماه گذشته کشف شده که در حال حاضر مطالعات و تحقیقات در این زمینه در حال انجام است.احتمال کشف نفت و گاز در 12 حوزه نفت‌خیز کشور‌ / شناسایی یک میدان نفتی بزرگ دیگر در ‌خوزستان

 

اقلیم زاگرس به نقل از تسنیم:   مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران از شناسایی و رونمایی از میدان نفتی جدید تا پایان امسال در خوزستان خبر داد.

 سید صالح هندی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حوزه نفت‌خیز کشور به ۱۲ طرح اجرایی تقسیم‌ شده است، اظهار داشت: احتمال کشف نفت و گاز در این ۱۲ طرح وجود دارد که از این تعداد طرح، پنج طرح در اولویت اجرا و هفت طرح دیگر در حال مطالعه و تحقیقات است.

مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران خاطرنشان کرد: میدان گازی در منطقه فارس و دومین مخزن بزرگ نفتی در تاریخ صنعت نفت در خوزستان طی یک ماه گذشته کشف شده که در حال حاضر مطالعات و تحقیقات در این زمینه در حال انجام است.

 

هندی عنوان کرد: بر‌اساس تحقیقات و گزارش‌های انجام‌شده محل میدان نفتی دیگری مشابه همین میدان نفتی (نام‌آوران) تا پایان سال در منطقه خوزستان شناسایی می‌شود.

وی با یادآوری اینکه ایران تا ۱۰۰ سال آینده نفت و گاز دارد از اختصاص و هزینه اعتباری بالغ‌بر ۲۰ هزار میلیارد ریال در طول هر سال برای اکتشافات حفر چاه‌ها در دریا، خشکی و لرزه‌نگاری ژئوفیزیکی خبر داد.

 مدیر اکتشافات شرکت ملی نفت ایران برای امضای تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه دامغان به این شهرستان سفر کرده است.

موضوع این تفاهم‌نامه طرح‌های پژوهشی، دانشجویی و کاربردی با موضوع تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و مطالعات است.

منبع:
تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب