تاریخ: ۱۵:۱۱ :: ۱۳۹۱/۰۶/۲۲
آقای وزیر؛مشکلات شهرستان گچساران را به رئیس جمهورگزارش نمایید!

جناب آقای مهندس نیکزاد؛ لطفا با افزایش نظارت بر مدیران وزارتخانه تحت مدیریت خود،نسبت به حل مشکلات مردم به خصوص مردم صبور گچساران وباشت، تلاش بیشتری نموده و حساسیت بیشتری نسبت به مشکلات مردم این منطقه داشته باشید تا با اختصاص وتأمین اعتبارات لازم ،مشکلات حوزه راه وشهرسازی 2شهرستان گچساران وباشت برطرف گردد. در اخبار […]

جناب آقای مهندس نیکزاد؛ لطفا با افزایش نظارت بر مدیران وزارتخانه تحت مدیریت خود،نسبت به حل مشکلات مردم به خصوص مردم صبور گچساران وباشت، تلاش بیشتری نموده و حساسیت بیشتری نسبت به مشکلات مردم این منطقه داشته باشید تا با اختصاص وتأمین اعتبارات لازم ،مشکلات حوزه راه وشهرسازی 2شهرستان گچساران وباشت برطرف گردد.

در اخبار روزهای گذشته سایت عصر دنا آمده بود که جناب آقای مهندس بیدارپور مدیرکل راه وشهرسازی استان(زاگرس) اعلام کرده بودند که وزیر محترم راه وشهرسازی طی این هفته واحتمالاً پنج شنبه 22 شهریور به گچساران آمده وپروژه مسکن مهر گچساران را افتتاح خواهند نمود.
جناب آقای مهندس نیکزاد،وزیرمحترم راه وشهرسازی در پنج شنبه 31 فروردین امسال نیز به استان آمده و از برخی پروژه های عمرانی استان بازدید نموده بودند، اما در این روز به شهرستان های گچساران وباشت سرکشی نکرده وگویا حتی طرحی برای این 2 شهرستان هم نداشته اند!
جناب آقای مهندس نیکزاد در حالی برای افتتاح مسکن مهر به گچساران می آیند که حرف وحدیث بسیاری در مورد مسکن مهر گچساران ،به گوش می رسد،مسایلی مانند:عدم ایمنی ساختمان های مسکن مهر و نبود امکانات لازم در این واحدها ،که بسیاری از دارندگان این گونه واحدها را مجبور به فروش مسکن ثبت نامی خود کرده است.
اما به هر حال امید است در زمان حضور وزیر محترم راه و ترابری در شهرستان گچساران،مدیران استانی وشهرستانی،نماینده محترم مردم گچساران وباشت در مجلس وبه خصوص فرماندار محترم که واقعاً طی مدت اخیر نسبت به بسیاری از مشکلات گچساران اشراف کامل یافته اند ، مشکلات ومعضلات اساسی شهرستان گچساران وباشت را بدون هرگونه ترس و واهمه ای به سمع ونظر آقای مهندس نیکزاد برسانند،مشکلات ومعضلاتی مانند:
1-فرودگاه گچساران:لازم است با حضور مسئولین استان ،شرکت نفت ،نماینده محترم مردم گچساران وباشت در مجلس وفرماندار محترم گچساران، تکلیف فرودگاه گچساران مشخص شده و از وزیر راه وشهرسازی خواسته شود تا نسبت به رفع کمبود ها ونواقص این طرح مهم وحیاتی برای منطقه ،همکاری نموده ودستوراتی صریح مبذول فرمایند.
لازم است به وزیر راه وشهرسازی یادآوری گردد که فرودگاه گچساران طی 7سال اخیر که از عمر دولت های دکتر احمدی نژاد گذشته است ،بیش از صدها وعده و وعید برای افتتاح را به خود دیده ولی افتتاح آن ،همچنان در پرده ای ابهام بسر می برد!
2-بخش راه : لزوم تسریع در اجرای طرح های دست اجرا وآغاز طرح بزرگراه گچساران به بنادر استان بوشهر، طرح های مهمی مانند:
الف-محور گچساران به بابامیدان و گچساران به خیرآباد(بهبهان): این محور که در راستای طرح بزرگراه شیراز به اهواز قرار دارد،بعد از گذشت سال ها ،در آستانه سفر چهارم دولت،عملیات اجرایی آن در هر 2 مسیر شروع شده و همچنان اجرای این 2بخش ادامه دارد،اما در بقیه مسیر ذکر شده از آغاز کار خبری نیست.
ب-محور گچساران به بنادر استان بوشهر :این محور که همیشه خبرهایی پیرامون پایان طرح مطالعات آن و آغاز قریب الوقوع ساخت بزرگراه مذکور به گوش می رسد، به علت داشتن بار ترافیکی بسیار بالایی که ناشی از سفر هموطنان به بنادر واز سوی دیگر تردد ماشین آلات شرکت نفت می باشد ،موجب بروزتصادفات و وقایع خسارت بار فراوانی گردیده است.اما تا کنون از آغاز طرح ساخت بزرگراه گچساران به بنادر استان بوشهر(گناوه ودیلم) چیزی مشاهده نشده است وشرکت نفت نیز گویا همیشه در حال انتخاب پیمانکار آن می باشد واین انتخاب پیمانکار تاکنون ادامه دارد !
ج-محور باشت به چرام:شهرستان باشت به علت داشتن بهترین و زیباترین مناطق گردشگری ،با حجم گسترده ای از مسافرین مواجه است اما این شهرستان از بدترین وخطرناکترین جاده ها برخوردارمی باشد.مسیرهای ورودی شهر باشت ونیز مسیر گردشگر پذیر باشت به چرام نیاز مبرم وفوری به بهسازی و نیز 4بانده شدن، دارند.
د-پروژهایی مانند ادامه کمربندی گچساران، تقاطع غیر همسطح ورودی گچساران ومسیر دسترسی به قبرستان گچساران و… نیز با گذشت زمان طولانی از اجرا ویا کلنگ زنی،نیمه کاره رها شده ویا با کندی شدید و وقفه های طولانی روبرو هستند.
و- راه آهن فارس به خوزستان:این خط آهن که از مسیر شهرهایی مانند رامهرمز،بهبهان، گچساران و.. می گذرد طرحی است که دارای توجیهات فنی واقتصادی بالایی است وحتی نسبت به طرح غیر کارشناسی راه آهن یاسوج به اقلید(طرحی که توجیه فنی واقتصادی ندارد) از اولویت برخوردار است.
3- بخش شهرسازی:

الف- بافت فرسوده: گچساران با داشتن بافت های فرسوده واکثراً پرخطر در مناطق شهری مانند محله های لبنان،سادات،رادک وخیابان کیامرثی،باید در اولویت بهسازی بافت های فرسوده شهری قرار گیرد.به رغم اقدامات ابتدایی وناقصی که از سوی بعضی ادارات مسئول در گچساران صورت گرفته اما عملا پیشرفتی در این زمینه مشاهده نمی شود وعدم توجه به بهسازی بافت های فرسوده ،علاوه برمشکلات ایجاد شده برای ساکنان این مناطق و نیز چهره زشت ونامناسب شهری، درصورت بروز حوادث غیرمترقبه ای مانند زلزله می تواند خسارات جانی ومالی گسترده ای را در پی داشته باشد،جلسات پیرامون بافت فرسوده که هرچند وقت یکبار برگزار می شود نیز تاکنون نتوانسته مشگل گشا باشد!
2-بیمارستان 96 تختخوابی گچساران:که کلنگ زنی اولیه آن در سال 1386 بوده است اما به رغم گذشت 5سال ، خبری از تکمیل یا افتتاح آن نیست ومردم گچساران که به علت وجود آب وهوای خشک ومحیط صنعتی شهرستان با مشکلات فراوانی روبرو هستند باید از خدمات ناقص ومحیط نامناسب بیمارستان قدیمی وغیر استاندارد شهید رجایی استفاده کنند.
با توجه به وقوع حوادث غیر مترقبه ناگوار در سراسر ایران وبه خصوص زلزله که طی 2ماه اخیر بسیاری از نقاط ایران و به ویژه استان های همجوار ما یعنی بوشهر و فارس را دچار مشکلاتی کرده،لازم است وزیر محترم راه وشهرسازی به فکر علاج واقعه قبل از وقوع باشند وبرای برطرف نمودن مشکلات استان وبه خصوص گچساران وباشت برنامه های کارشناسی شده ومدون را به اجرا درآورند تا از خسارات مالی وجانی احتمالی این گونه حوادث در استان کاسته شود.
جناب آقای مهندس نیکزاد؛ لطفا با افزایش نظارت بر مدیران وزارتخانه تحت مدیریت خود،نسبت به حل مشکلات مردم به خصوص مردم صبور گچساران وباشت، تلاش بیشتری نموده و حساسیت بیشتری نسبت به مشکلات مردم این منطقه داشته باشید تا با اختصاص وتأمین اعتبارات لازم ،مشکلات حوزه راه وشهرسازی 2شهرستان گچساران وباشت برطرف گردد.

پاسخی بگذارید